Wpis z mikrobloga

  • 163
Mirki ważna sprawa. Jestem już w takim wieku, że w bliskiej przyszłości będę starać się mieć dziecko. Od jakiegoś czasu obserwuję jak inni sobie radzą z wychowaniem i postanowiłam nagrać film dla przyszłej siebie albo nawet dwa. Jeden "czego nie robić/co robić w trakcie ciąży" i na nim mówić rzeczy typu "Nie pal, nie pij, nie rób wrzucaj zdjęć z brzuchem do Internetu" i takie tam różne, mniej oczywiste lub bardziej. Drugi, rzeczy dotyczące wychowania, tak mniej więcej do 3 lat. Na przykład chciałabym wychować dziecko czytając mu na dobranoc bajki, a nie włączać Netflixa, nie włączać telewizji do jedzenia, jak najmniej smoczka i takie tam różne. Jakąś tam wizję mam, ale chętnie przyjęłabym wiaderko porad rodziców, związanych z tym jak najlepiej wychować młodego człowieka. Bardzo was proszę o pomoc. :)

#pytaniedoeksperta #pytanie #mama #dzieci #rodzice #ciaza
  • 304
@alma_ wiesz... Ja dopiero ciąża, ale przemyśl drugi filmik. O ile pierwszy zależy tylko od Ciebie, o tyle drugi, a właściwie jego skuteczność, dziecko będzie miało w dupie. I być może zrobisz sobie świetny plan, ale będziesz padać na ryj przy granicy depresji i jednak włączysz ten telewizor.

Moja rada? Drugi filmik zatytułuj: bądź dla siebie wyrozumiała.

Ja planuję do drugiego roku życia unikać u młokosa soli i cukru, ale wiem, że
@alma_:

1. Wieczorem przygotuj dwa zestawy ubrań. Rano jak wstanie pokaż dwa i niech wybiera co chce założyć. Bardzo przydatna opcja gdy się śpieszysz.

2. Ograniczyć telefon/ tv do 2 godzin dzienni (Paweł Myśliwiec o tym kiedyś mówił, że powyżej 2 godzin przy telefonie koncentracja dziecka - w późniejszych latach - spada o chyba 80%)

3. Jak nie lubi czytać książek to podrzuć komiksy

4. Bezstresowe wychowanie nie zawsze się sprawdza.
@alma_:

I jeszcze to:
6. Podczas ciąży nie czytaj bzdur z damskich portali bo zaraz dowiesz się że twoje dziecko urodzi się chore i że w ogóle popełniłaś masę błędów i w ogóle jak śmiesz taka nieprzygotowana zachodzić w ciążę.

7. Zbadaj sobie tarczycę, bo sporo kobiet ma z tym problem i wtedy pogadaj z lekarzem ( jak coś będzie nie tak) aby odpowiednie witaminy (czy leki) podrzucił.

To są oczywiście
@alma_: też mi się wydaje, że taki filmik może nałożyć na Ciebie niepotrzebną presję i zamiast pomóc - zaszkodzi.
Ważne, że zdajesz sobie sprawę, co jest dla dziecka dobre, a co nie. Słuchaj intuicji i odpowiadaj na potrzeby bobasa.

Ja też chcialam mlodej czytac co wieczor, ale pogryzla tyle ksiazek, ze odpuscilam. Wrocimy do tego po roku, moze nie bedzie wszystkiego pchac do buzi.
Nigdy jeszcze nie puscilam jej bajek w
Tak samo chciałabym żeby łóżeczko stało w innym pokoju, ale to się spotkało z taką krytyką, że to jeszcze przemyślę. :p


@alma_: Oczywiście że w innym pokoju. Dziecko to dziecko, a nie kula u nogi. Jak będzie miało około 8 lat to sama zobaczysz jak te maleństwa potrafią knuć i być podstępne aby otrzymać jakieś korzyści.

Jeszcze z takich rzeczy:

8. Unormować czas kładzenia się spać. Tak aby to był swego
@Mollina: Raczej nie, aczkolwiek widziałam półtorarocznych terrorystów, którym nie działa się żadna krzywda a ryczały jak najęte, więc wtedy nie zamierzam się rozczulać.


@alma_ wiesz co, z takim podejściem lepiej podwiąż jajowody xD

Dzieci w tym wieku nie terroryzują. Jeśli płaczą, to znaczy, że mają jakieś potrzeby, które nie są spełniane, a nie próbują sobie podporządkować dorosłych. To dzieci.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 55
@alma_: nie wiem czy ktoś już pisał, ale MYJ ZĘBY, właściwie od urodzenia można pielęgnować jamę ustną. Liczba dzieci z czarnymi kołkami zamiast zębów jest straszna. Wiadomo, że nie będzie się to dziecku podobało, ale nie ma zmiłuj.
A i sama się wybierz do stomatologa przed ciążą, bo ciąża jest przeciwwskazaniem do niektórych rzeczy. A wiadomo, że jak ząb zaczyna boleć to można #!$%@?ć.
W ogóle, pogadaj o tych sprawach z
@alma_: Ja mam takie samo podejście, jeśli dziecko jest umyte, suche, najedzone i wyspane i nic mu nie dolega to nie będę, się nad nim rozczulać.
A mam pytanie... Ponieważ napisałaś, iż chcesz łóżeczko dziecka i w innym pokoju, i dlaczego spotkało się to z negatywnymi komentarzami? Przecież też jesteście ludźmi i chcecie trochę czasu dla siebie, więc nie rozumiem. Jak argumentowały to ludzie?
@alma_: Ja mam takie samo podejście, jeśli dziecko jest umyte, suche, najedzone i wyspane i nic mu nie dolega to nie będę, się nad nim rozczulać. A mam pytanie... Ponieważ napisałaś, iż chcesz łóżeczko dziecka i w innym pokoju, i dlaczego spotkało się to z negatywnymi komentarzami? Przecież też jesteście ludźmi i chcecie trochę czasu dla siebie, więc nie rozumiem. Jak argumentowały to ludzie?


@Neko-chan51: Chodzi o łóżeczko dziecka tuż
via Wykop Mobilny (Android)
  • 60
@alma_: w drugim filmiku zamieściłabym tylko jedno - naucz się odpuszczać. Życie sporo weryfikuje z takich postanowień. Owszem możesz trafić na złote dziecko. Ale może też tak nie być. Jeśli 5 minut bajki sprawi, że bez histerii obetniesz dziecku paznokcie, jeśli noc z dzieckiem w jednym łóżku sprawi że będziesz mogła się wyspać, jeśli gotowy słoiczek zamiast gotowania sprawi, że dasz radę ogarnąć dom. To, jasna cholera, odpuść. Nie trzeba być
@alma_: O mnie: chłop lvl 32, dwa kaszojady: 2,5 i 1,5 lvl. Uważam się za wystarczająco kompetentnego aby wypowiadać się na ten temat:
-Zrób zęby przed ciążą
-Nie musisz tracić fortuny na prywatne prowadzenie ciąży, na NFZ też są świetni fachowcy
-USG 3D naprawdę działa, warto zrobić jak chcesz wiedzieć po kim dzieciak będzie miał nos xD (to akurat tylko prywatnie jest)
-Idźcie ze starym do szkoły rodzenia: jest na koszt
@alma_:
@Mollina: nie jest madka.
Ona bardzo dobrze Ci radzi.

Poczytaj prosze przed staraniem się o dziecko o rozwoju psychiki dziecka.
Male dziecko nie jest terrorysta. Ono nie knuje I nie intryguje.
Ono nie ogarnia, kiedy kupa idzie a Ty myślisz, że oni sobie myśli "będę wyć to ich zmanipuluje"?

Dziecko w tym wieku odczuwa strasznie silne emocje - nerwy, stres wyręcz fizycznie.
Jak dziecko placze, że np.zabierzesz mu np.pilot