Wpis z mikrobloga

Proszę mi wytłumaczyć dlaczego w miarę nowy automat jest gorszy od manuala? Jeżdżę do tej pory manualem ale kilka razy miałem możliwość jazdy automatem, i zawsze jakoś tym drugim wygodniej mi się jechało. O co tutaj chodzi że sporo osób tu,znajomych i na różnych forach odradza ten tym skrzyni biegów.
Tak następne auto będzie tylko w automacie, plusów z jazdy manualem za bardzo nie znajduję.
#motoryzacja #samochody #pytanie #pytaniedoeksperta
picasssss1 - Proszę mi wytłumaczyć dlaczego w miarę nowy automat jest gorszy od manua...

źródło: comment_1598041793hVW5aXCeVldYbz5kCr7Wf3.jpg

Pobierz
  • 133
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@picasssss1: ja od 10 lat jeżdże tylko automatami i nie kupiłbym ponownie auta z manualną skrzynią.
Na autostradzie i tak praktycznie jedzie się na najwyższym biegu, więc podobnie jak w automacie, na trasie po drogach krajowych zmiana biegów też nie jest problemem, bo nie robi się tego aż tak często, ale... jazda po #wroclaw to gónwo, to miasto jak stoi w korkach, to stoi, wachlowanie między 1 a
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@picasssss1: a ja tam wolę manual mimo że miałem okazję jeździć sklasą w automacie.

Po prostu jestem przyzwyczajony ze podświadomie pamiętam jaki mam bieg i po głosie silnika mogę ocenić z jaką prędkością jadę bez patrzenia na zegary
  • Odpowiedz
@hiro95: Jeździłem nowymi vagami, merolami (cla i gla, spokojnie to były pożyczone ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), starym hydrokinetykiem w volvo kolegi, zautomatyzowanym manualem i CVT w hybrydach toyoty. Widze plusy ale mi po prostu coś nie pasuje. Najwygodniejszy był hydrokinetyk ale przeciągał biegi i palił jak smok. Irytuje mnie najbardziej to ciagłe trzymanie jak najwyższego biegu. Co prawda to prawda, w dsg wciśniesz gaz mocniej
  • Odpowiedz
Tak następne auto będzie tylko w automacie, plusów z jazdy manualem za bardzo nie znajduję.


@picasssss1: Tak samo zrobiłem. Nic mi manualnej nie brakuje, no może tylko czasem jak chcę bardziej sportowo pojeździć ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale to też da radę ogarnąć na automacie.
  • Odpowiedz
  • 0
Od miesiąca jeżdżę nowym RAV4 w automacie i nie zmienię już na manuał,jazda to bajka a nie ciągle machanie wajchą,podjazdy górki wszystko bezproblemowe
  • Odpowiedz
@brakloginuf: no nie wiem, skrzynia skrzyni nierówna, np. manual m32 z m.in fiata Bravo, j----y się łożyska na potęgę, Lexus IS, pancerny automat a manual mocno średni, częste awarie również łożysk. I tak można szukać i szukać. Oczywiście automat z uwagi na bardziej skomplikowana budowę jest wrażliwszy ale raczej bym tak nie generalizował.
  • Odpowiedz
@picasssss1: Pracuję w wypożyczalni, jeżdżę autami z różnych segmentów, także i skrzynie manualne i automatyczne, czasami nawet mam porównanie ten sam model, ale z manualem i z automatem. Automat w wiekszosci przypadków znacznie lepiej się zbiera. Prywatnie mam manuala, ale jak będę zmieniał to tylko automat, zwłaszcza, że prywatnym autem większość jeżdżę po mieście.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Variv:
Tak jak napisałem są 2 tryby. Sportowy nie ma tych problemów (albo ma w mniejszym stopniu) ale jest mało użyteczny ja codzień, za wysoko zmienia biegi. Niska zmiana biegów jest generalnie ok poza sytuacja gdy już od około 10km/h zapinana jest dwójka.
  • Odpowiedz
@brakloginuf: czasem padają jeszcze łożyska (oplowskie skrzynie M32), a jak się nie wymieni w porę to zajeżdża się taką skrzynię na amen. No i nie zapominaj o wymianie sprzęgła z dwumasą. W niektórych modelach to droga zabawa.
  • Odpowiedz