Wpis z mikrobloga

Proszę mi wytłumaczyć dlaczego w miarę nowy automat jest gorszy od manuala? Jeżdżę do tej pory manualem ale kilka razy miałem możliwość jazdy automatem, i zawsze jakoś tym drugim wygodniej mi się jechało. O co tutaj chodzi że sporo osób tu,znajomych i na różnych forach odradza ten tym skrzyni biegów.
Tak następne auto będzie tylko w automacie, plusów z jazdy manualem za bardzo nie znajduję.
#motoryzacja #samochody #pytanie #pytaniedoeksperta
picasssss1 - Proszę mi wytłumaczyć dlaczego w miarę nowy automat jest gorszy od manua...

źródło: comment_1598041793hVW5aXCeVldYbz5kCr7Wf3.jpg

Pobierz
  • 133
Na przykładzie Renault Laguna III powiem że to eksploatacja manualna jest droższa. Jak masz manuał to i dwumase którą musisz wymienić po pewnym przebiegu - po około 200 tys to koszt 3-4 tys zł ze sprzęgłem.Jak masz automat to nie masz dwumasy ale wymieniasz olej statycznie co 60 tys za około 300-400zl. Jak się zepsuje to masz używki tanie jak barszcz na allegro bo się nie psują. Gdyby to zliczyć wyjdzie taniej
W każdym aucie miałem automat i jestem i byłem zadowolony. Czasami coś tam się wysypie ale jak dbasz/dbali poprzednicy tak masz. Faktycznie strasznie drogi serwis dla przykładu olej w dsg co 60-80 tysięcy kosztuje 220 euro No dramat
@picasssss1: trochę się śmiałem ze szwagra ze ma automat.On ze mnie ze muszę krecic galą. Ostatnio dzwonił ze skrzynia padła.Naprawa 4k.Opowiadal ze to załatwi sprawę na długo.Mechanik go wyśmiał i powiedział ze to nie jest remont całej skrzyni,tylko jednej części. Ja 4 tysiące wydaje ale na Ok 4 lata obsługi auta. Ja się śmieje z niego.
@picasssss1: do jazdy lepszy automat, ale kupując kilkuletnie auto z automatem musisz się liczyć z faktem, że ewentualna naprawa tej skrzyni może cię puścić z torbami. Przykładowo skrzynia cvt do avensisa 2014 rok kosztuje z 10 tys używana a naprawić się jej praktycznie nie da. Więcej #!$%@? Ci po tej wygodzie.