Wpis z mikrobloga

@pieczarrra problem w tym że nad naszym morzem dają do jedzenis mrożone gowno. W najlepszym przypadku jest to g---o niemrozone. Co nadającego się świeżo do zarcia pływa w tym zasyfionym bagnie? Na pewno nie dorsz, bo w lato zdaje się jest zakaz połowu...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@shavack: Ta Twoja ryba wypanierowana i usmażona jak jakis devolaj w głębokim oleju. Popatrz sobie na komentarze niżej, tak wyglądają apetyczne rypki, a nie jakieś brązowe klocki.
  • Odpowiedz
@tomszczyk Do wyboru były bodajże 3 lub 4 ryby, ale zabij mnie, nie pamiętam, co było napisane w knajpie, w której byłam circa 3 tygodnie temu i zawsze wsuwałam dorsza, bo był w pytkę.
  • Odpowiedz
Haga, Holandia. 15 euro za dorsza w barze w porcie.

A Wam jak tam smakują rozmrożone rybki za 100 zł nad polskim morzem?


@shavack: A dziękuję, dobrze. Tylko, że za 15 euro mam takie porcje dla dwóch osób. Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tomszczyk: O ile ryba była zamrożona świeża, to nie widzę żadnego problemu w tym, że jest mrożona. Pamiętam takie czasy, jak jezdzilem z ojcem do znajomego rybaka, do Władka, po rybkę prosto z porannych połowów. Przywoziliśmy cała skrzynkę dorsza. Nie było możliwości, żeby zjeść to od razu. Mieliśmy całą zamrażalke tej ryby. I ta mrożona, zawsze smakowała bardzo dobrze. Tak samo jak świeża. Wolę jak mi podadzą dobra, mrożona rybę,
  • Odpowiedz
Jestem znad morza, miałem kolegów w technikach gastro, którzy robili praktyki w smażalniach ryb. Sam trochę w gastro robiłem. Być może coś się zmieniło przez te kilka lat od kiedy opowiadali mi co się tam o--------a, ale nadal odradzałbym wszystkim jedzenie nad morzem czegokolwiek niż lody, gofry czy pobliski McDonald. I nie chodzi mi nawet o to, że te ryby są mrożone - to jest tylko wierzchołek góry lodowej xD


@gefallenerubermensch
  • Odpowiedz
  • 1
Właśnie kończymy z różowym 2 tyg urlopu nad Bałtykiem + Trójmiasto - specjalnie rozglądałem się za tymi legendarnymi smażalniami po 100 plnów za rybke - bez skutku :( nawet w centrach miasteczek i przy głównych wyjściach na plażę zestaw z frytkami i surówka max 35 zł (250-400 g ryby) , a można i dwa dania za 2 dyszki obskoczyc.
  • Odpowiedz