Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki, proszę o poradę w sprawie zwrotu pieniędzy za odwołany lot.

Sprawa ma się następująco: lot mój i mojej połówki do USA został odwołany, mieliśmy lecieć w połowie października LOTem. Dzwonię na infolinię LOTu z zamiarem złożenia wniosku o zwrot pieniędzy - konsultantka najpierw przyjmuje mój wniosek po czym po chwili oddzwania z informacją, że muszę się kontaktować z pośrednikiem (gotogate) bo "oni nie mają moich pieniędzy ponieważ dostają je dopiero po wykonanym locie". No to dzwonię do gotogate, podaję numer rezerwacji, że lot odwołany i chcę złożyć wniosek o zwrot środków. Pani mówi że wszystko pięknie, ale mam zabulić 140 PLN od sztuki biletu prowizji (czyli 280 PLN) bo oni rzekomo sobie to pobierają w ramach pośrednictwa, że wystąpią do przewoźnika o zwrot środków (czyli też twierdzą że nie mają mojej kasy). Nie zgodziłem się na to, ponieważ lot nie został odwołany z mojej winy i nie uważam żebym z tego powodu miał coś dodatkowo płacić.

Co mogę zrobić żeby odzyskać 100% pieniędzy? Niestety chargeback odpada, bo nie płaciłem kartą. Jakiś rzecznik finansowy przy UOKiKu? Ktoś przerabiał już może taki problem? Z góry sorry za spam tagami.
#loty #lot #podroze #prawo #tanieloty
  • 15
@vinmcqueen gotogate to wieśniaki. Coś na zasadzie nie mamy Twojego płaszcza i co nam Pan zrobisz?

Zapłać ta prowizję i miej spokój. Któryś rok do tyłu miałem się z nimi sądzić ale adwokat doradzil mi olac i w sumie nie żałuję.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bigger: przyznaje że to 280 PLN nie jest jakąś astronomiczną kwotą w perspektywie wartości biletów (5k PLN) niemniej wkurza mnie to, że mam jeszcze bulic kasę za to, że został odwołany mój lot z powodu zamkniętych granic. W internecie czytam historie, że ktoś miał bilet za 200 i po potrąceniu prowizji dostanie za to 50 zeta. A możesz powiedzieć coś więcej, jak wyglądała twoja sprawa, tak z grubsza?
@vinmcqueen a w regulaminie gotogate, na który się zapewne musiałeś zgodzić co jest napisane?
Niestety to moim zdaniem jest właśnie cena kupowania przez pośredników. Oni też muszą na czymś zarabiać. I właśnie zarabiają na wszystkich niestandardowych sytuacjach. Po pewnych problemach jakie mają w życiu w takimi pośrednikami to bym się cieszył jakbym odzyskał kasę tylko pomniejszoną o te 280
Czemu chargeback bank odrzucił?


@bigger: bo nie dostarczyłem regulaminu pośrednika jeżeli chodzi o odwołane loty... A taki regulamin nie istnieje na stronie pośrednika i nie ma skąd go wziąć. Cyrk

Generalnie banki mają tyle spraw związanych z chargebackiem jeżeli chodzi o loty/wycieczki, że zaczynają odmawiać masowo tych zwrotów...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@4kroki: o kurde myślałem że tyle prowizji, a nie że 100% wartości. Też gotogate czy ktoś inny?
@kotbehemoth: no właśnie czytałem drugi raz teraz i nie ma ani takiej stawki ani opłaty za odwołany lot, jedynie widełki opłat w przypadku zmian w rezerwacji w zależności od jej wartości, chyba że czegoś nie widzę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vinmcqueen: Tak to jest przy zakupie u pośrednika, raczej nic nie ugrasz - taka opłata na pewno jest wspomniana w regulaminie. Możesz uniknąć kosztów zmieniając daty, to LOT raczej zrobi za darmo nawet w przypadku biletu od pośrednika (ale musisz to wtedy załatwić bezpośrednio z LOTem)
@annamaria2137 wiesz co, u nas się wreszcie skończyło tak, że odzyskaliśmy kasę ale za każdy bilet potrącili sobie 140 PLN jakiegoś fee. Nie miałem już siły się o to cisnąć bo łączna wartość biletów to było 5000 PLN więc już dałem spokój, po prostu mam nauczkę za 3 stówy.

Powiem szczerze, że nie wiem co pomogło. Zlewali mnie bo pisali że nie mają mojej sprawy w bazie to się #!$%@?łem i napisałem