Wpis z mikrobloga

Codzienne refleksje - 20 sierpień 2020

Refleksje uczestników AA dla uczestników AA

...KU WOLNOŚCI EMOCJONALNEJ

Ponieważ ułomne związki z innymi ludźmi niemal zawsze były bezpośrednią przyczyną wszystkich naszych bolączek, łącznie z alkoholizmem, żadna dziedzina poszukiwań nie może przynieść większych korzyści niż właśnie ta.

DWANAŚCIE KROKÓW I DWANAŚCIE TRADYCJI, STR. 81

Gotowość jest dla mnie czymś szczególnym, gdyż wydaje się, że osiągam ją na przestrzeni czasu; najpierw towarzyszy jej świadomość, a później lekkie uczucie dyskomfortu, które wywołuje we mnie chęć podjęcia jakiegoś działania. Gdy zastanawiałem się nad podjęciem Ósmego Kroku, moja gotowość do zadośćuczynienia wyrosła z pragnienia uzyskania przebaczenia – od siebie i od innych. Stałem się zdolny do przebaczenia innym z chwilą, gdy uświadomiłem sobie swoja własną rolę w relacjach i kontaktach z ludźmi. Chciałem zaznać spokoju i pogody ducha, które opisane są w obietnicach Programu. Praca nad pierwszymi Siedmioma Krokami uzmysłowiła mi, kogo skrzywdziłem, i że sam byłem swoim największym wrogiem. Wiedziałem, że aby odbudować swoje związki z ludźmi, będę musiał się zmienić. Chciałem nauczyć się żyć w harmonii ze sobą i innymi, tak aby móc żyć również w wolności emocjonalnej. Początek końca mojej izolacji od ludzi od Boga nastąpił wtedy, gdy sporządziłem listę do Kroku Ósmego.

#codziennerefleksje - obserwuj, aby otrzymywać powiadomienia lub zablokuj aby ich nie widzieć ;)
#alkoholizm #aa #refleksja #refleksjanadzis #refleksjazranajaksmietana #narkotykizawszespoko #narkotykiniezawszespoko #niepijzwykopem

Tematy przewodnie na lipiec:

Krok ósmy - Zrobiliśmy listę osób, które skrzywdziliśmy i staliśmy się gotowi zadośćuczynić im wszystkim.
Tradycja ósma - Działalność we wspólnocie powinna na zawsze pozostać honorowa; dopuszcza się jednak zatrudnianie niezbędnych pracowników w służbach aa

_______________________________________________________________________
#motywacyjnytekscik na dziś:

Pokój to codzienny, tygodniowy, miesięczny proces, stopniowo zmieniające się opinie, powoli niszczone stare bariery, spokojnie budujące nowe struktury.
  • 12
@JanStanislavOdbyt Widocznie nie poznałeś zbytnio tej choroby. Ja mogę śmiało powiedzieć że urodziłem się alkoholikiem. Dopuki nie poznałem alkoholu, byłem odizolowany od świata, żyłem w swoim zaleknionym świecie, czułem się inny od wszystkich, nie pasowalem do świata. Jak pierwszy raz spróbowałem alkoholu rolę uczucia nagle zniknęły, po wypiciu akceptowałem siebie i świat. Głupi bym był chyba, jakbym nie pił dalej, skoro czułem się świetnie po alkoholu. No niestety nikt mi nie powiedział
@gikeryooo: co ty #!$%@? z tym że się urodziłeś alkoholikiem?! Urodziłeś się z określonym usposobieniem twojej psychiki i po prostu profil działania tej substancji chwilowo maskował twoje mankamenty, jak sam wspomniałeś np. lęki. Tobie przypadł alkohol innemu benzo albo opio, ale nie #!$%@? głupot, że urodziłeś się alkoholikiem. Urodziłeś się z taką psychiką z którą profil działania tej substancji współpracował, psychika jest przyczyną i gdyby nad nią popracować możnaby wyeliminować skutek,