Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jeżdże sobie komunikacja miejską zawsze z otwartą apka „jak dojade” i gotowym biletem do kupienia w razie kontroli. I raz typ się w Krakowie kłócił, że kupując bilet w momencie kontroli jest niezgodne z prawem xD

Mam bilet? Mam. To o co mu chodzi?

A to że kupiłem bilet zaraz przed jego oczami to Go coś zakuło

Kto ma racje?
Zapraszam do dyskusji
#mpk #wroclaw #krakow #jakdojade #tramwaj #transport

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f3cc62a8fce6809e1a6891d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

[=.......................................] 3% (6zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 3 lat działania AMW!
  • 115
@AnonimoweMirkoWyznania kiedyś była z tym afera. Dizewczyna dostała mandat za brak biletu bo kupiła podczas kontroli. Dlatego też kasowniki są blokowane żeby nie skasować... Boni dziewczyna wielka afera go gazety pisała że dostała mandat a bilet miała. Sprawdzili monitoring w autobusie czy tam tramwaju i dziewczyna jechała przed czasem który był podany na bilecie no i mandat musiała zapłacić.
@AnonimoweMirkoWyznania: @ImperatorPL: jeśli kupujesz w apce bilety to musisz go kupić zanim wsiądziesz do tramwaju, jeśli się chcemy utrzymać ściśle reguł. Kiedyś zrobiłem dokładnie to co opisałeś, zaraz po wejściu kupiłem bilet, to się babka dosrała, że w sumie to należy mi się mandat bo godzina zakupu się różni o kilka sekund, ale widziała jak wsiadam to mi łaskawie odpuści. Sytuacja z Krakowa btw
@AnonimoweMirkoWyznania:
http://kmkrakow.pl/images/Kontrola%20bilet%C3%B3w/REGULAMIN_KONTROLI_BILET%C3%93W_W_KMK.pdf

"Zawarcie umowy przewozu
2. Zawarcie umowy przewozu następuje z chwilą wejścia do pojazdu i zajęcia przez
pasażera miejsca stojącego lub siedzącego w pojeździe. Pasażer, który nie posiada
uprawnienia
do przejazdu bezpłatnego lub ważnego biletu okresowego jest zobowiązany
niezwłocznie
po wejściu do pojazdu skasować bilet papierowy, zakupiony przed rozpoczęciem
podróży lub zakupić bilet w pojeździe (w automacie do sprzedaży biletów) i skasować
go. Bilet można nabyć także za pośrednictwem aplikacji
@rzuf22: Nigdy w zyciu nie bede kupowac biletu na aplikacji przed wejsciem do pojazdu. Maja zaraz wprowadzic bilety 10minutowe, a zdarza sie, ze zanim tramwaj odjedzie mija minuta lub dwie, bo a to cykl swiatel od nowa leci, a to jakis dzban w aucie torowisko zablokowal.. I sie okaze ze przejade 3 przystanki na takim bilecie, dziekuje bardzo :/
Jak wchodze do tramwaju to mam odpalona apke, i kupuje w momencie
Czyli jak wsiadłeś razem z kanarami ale skasowałeś bilet minutę po nich to już mandat się należy xD?


@LazyInitializationException: W Poznaniu kanary czekają tak długo aż wszyscy skasują bilety, później chwilę odczekają i dopiero kasują swoje. I już nie ma wymówek, że kolejka do skasowania była itp. Ale teraz i tak mało kto na te papierki jeździ. Głownie to peka (choć tę też trzeba odbić) i w aplikacji.
@LazyInitializationException: A czy ja pisałem coś o niezwłocznie? Niezwłocznie to wg sądu "bez zbędnej zwłoki", więc na moje jeśli wszyscy już skasowali i przez kolejne 10-20s nikt nawet nie zerka w stronę kasownika to można je blokować i sprawdzać.
@LazyInitializationException: to pewnie musiałby już rozstrzygnąć sąd. Masz jechać z ważnym biletem i tyle. Równie dobrze może ci się telefon zawiesić do następnego przystanku na którym wysiądziesz. I co wtedy? Przejechałeś mając ważny bilet czy nie? Kanary telefonu nie zablokują, ale jest tam godzina zakupu biletu. Jeśli kanar swój odbił o 21:37, a w telefonie masz, że kupiłeś o 21:38 to mandat.
Równie dobrze może być kolejka do wszystkich kasowników i nie zdążysz kupić zanim pojazd dojedzie na kolejny przystanek na którym wysiadasz. Co wtedy?


@LazyInitializationException: Wtedy mamndatu nie dostaniesz, bo kanary (przynajmniej te w Poznaniu) w takim przypadku nie sprawdzą.