Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jeżdże sobie komunikacja miejską zawsze z otwartą apka „jak dojade” i gotowym biletem do kupienia w razie kontroli. I raz typ się w Krakowie kłócił, że kupując bilet w momencie kontroli jest niezgodne z prawem xD

Mam bilet? Mam. To o co mu chodzi?

A to że kupiłem bilet zaraz przed jego oczami to Go coś zakuło

Kto ma racje?
Zapraszam do dyskusji
#mpk #wroclaw #krakow #jakdojade #tramwaj #transport

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f3cc62a8fce6809e1a6891d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

[=.......................................] 3% (6zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 3 lat działania AMW!
  • 115
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@przegrany_przegryw: Chodzi o kasę która w lwiej części pochodzi z podatków, ale wciąż wymaga drogich biletów na poziomie prywatnych przewoźników. Przecież gdyby opłata za przejazd była symboliczna to miastu i tak nie zmieniłoby wiele.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jasno jest w regulaminie ze bilet ma zostać skasowany NIEZWŁOCZNIE po wejściu do autobusu. Ponadto kanar przed wejściem do autobusu obserwuje przystanek z którego wsiada i ludzi którzy z nim wsiadają. Jeżeli jechałeś x przystanków bez biletu, będzie kontrola i na bilecie będziesz miał ze udało ci się kupić bilet tuz przed blokada to i tak dostaniesz mandat bo kanar widział czy z nim wsiadałeś na tym przystanku czy juz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: Sprytne, ale mało zyskowne.

Ja tam wychodzę z drogą elektroniką z sklepu o dopiero, gdy zauważę ochroniarza w pobliżu, to idę do kasy zapłacić.

Zapłaciłem? Zapłaciłem. To o co im wszystkim w tym sklepie chodzi?
  • Odpowiedz
@fuechsinn: no to w Jakdojade też trzeba wpisać numer boczny, przynajmniej przy kupowaniu czasowych w Lublinie. Jakdokade zresztą w swoim FAQ na pytanie "W KTÓRYM MOMENCIE PODRÓŻY POWINIENEM KUPIĆ BILET?" piszą:

Bilet w aplikacji Jakdojade powinien być zakupiony niezwłocznie po wejściu do pojazdu lub tuż przed, ponieważ jest on kasowany automatycznie. Zakup biletu w momencie kiedy podróż już trwa może skutkować nałożeniem opłaty karnej przez kontrolera.

więc nie rozumiem zdziwienia OP
  • Odpowiedz
@pabloAntonio: akurat w tym przypadku "niezwłocznie" jest zdefiniowane dokładnie tak jak napisałem, ale oczywiście i tutaj może być problem, i to nie z urzędnikami, tylko co gorsza z kontrolerami, którzy od ręki mogą nałożyć na ciebie karę i nie masz na to żadnego wpływu ;)
  • Odpowiedz