Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja w Parku Szymańskiego w Warszawie. Zaradni i sprytni kierowcy przyjechali do parku wodnego na Moczydle. Oni gdzieś muszą zaparkować, po co ma się marnować tyle terenu? Na Moczydło można dojechać - autobusem, metrem, tramwajem, SKMką, rowerem, uberem. Taki Wasz obraz.
#polskiedrogi #patologiazmiasta #warszawa
Pobierz
źródło: comment_1597485697wHGG5VAqOykdtzH5OcLzhs.jpg
  • 95
@sajnguri800:

Na Moczydło można dojechać - autobusem, metrem, tramwajem, SKMką, rowerem, uberem. Taki Wasz obraz.

No. Można też autem. Co uczynili. Teraz radośnie swawolą z Brajankiem, pieszczeni promieniami sierpniowego słońca, a Ty płaczesz na portalu z fruwającym kosmonautą. Miasta nie są dla ludzi, tylko dla maszyn, pora się w tym w końcu pogodzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@alteron zadalam kulturalne pytanie. Jak mnie uczono to generalnie zakaz parkowania nie rozumiał się sam przez się w takim miejscu.
Jak juz ktos słusznie zauważył to nie wygląda jak park.
Dlaczego uważasz, że nie powinno być znaków?
Nie jestem z Warszawy, ale to wygląda jak każdy parking nad jeziorem w mojej okolicy, gdzie jeszcze na połowie z nich pobiera się za parkowanie opłaty.
Rzucacie się na zwykle pytanie czy miejsce jest oznakowane, zamiast normalnie człowiekowi odpowiedzieć bo, uwaga, nie ma obowiązku bycia z Warszwy i znajomości jej topologii xD
@TymRazemNieBedeBordo: W okolicy są legalne, ogólnodostępne miejsca przy ulicach. Przy samym basenie są miejsca wzdłuż Alei Prymasa, kolejne miejsca na Elekcyjnej. Trochę dalej setki miejsc na Czorsztyńskiej ale to się wiąże ze spacerem 500m przez park. Stricte dedykowanego parkingu dla parku wodnego nie ma i raczej nie ma w planach. Na 100% da się legalnie zaparkować no ale zostawienie auta w parku to pójście na łatwiznę i skoro inni tak robią
@sajnguri800: mieszkam blisko tego parku, naprawdę fajne miejsce na spacerek wieczorem czy jazdę na rolkach (jest tam wyznaczona ścieżka rolkowa), a oczywiście wykopki, które tego parku nie widziały na oczy #!$%@?ą farmazony typu "to jest jakiś plac a nie park" na podstawie małego fragmentu 27 ha parku, który został zniszczony przez dzbanów co tam parkują () mam nadzieję, że uda się coś z tym zrobić, bo szkoda
Pobierz
źródło: comment_1597506217bn1wYRJm4Kdhb6DtVDNixA.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PotwornyKogut: Eh marzy mi się, żeby ta utopia z pomysłu @sajnguri800 się zrealizowała - LUDZIE NIE JADOM TAM AUTAMI BO PSZECIERZ MOŻNA

autobusem, metrem, tramwajem, SKMką, rowerem, uberem

i ci wszyscy ludzie co tam stali autami, stwierdzają, że komunikacją to co najwyżej zawału albo covida można dostać, uberem taką ilość osób wywali stawkę w kosmos a rowerem nie zapakujesz za dużo (tak wiem, wykopkowe pedalarze jeżdżą bicyklem nawet i po szafkę
@sajnguri800: w parku Moczydło jest przecież parking należacy do obiektu, jak sie stoi przodem do wejścia to bezpośrednio po prawej stronie (teren ogrodzony). Tyle ze w weekendy miejsc nie starcza. Przed samym wejściem na basen też są jest plac do parkowania - czasami jest osoba zarządzająca ktora kieruje do miejsc. Osoby które tutaj się wykłócają pewnie myślą że o tych miejscach piszesz.
@sajnguri800 samochody parkują tam od przynajmniej 30lat (za wyjątkiem okresu kiedy baseny były remontowane). Niech zgadne. Kupiłeś w okolicy mieszkanie na kredyt i właśnie uświadamiasz sobie ile przepłaciłeś?:D
@sidhellfire byłes na miejscu? Widziałes? To żaden park, a teren zieleni powszechnie użytkowany w ten sposób. Od dawna vis a vis jest bazar "Olimpia" i samochody tam parkują od dawna bo w pobliżu po prostu nie ma miejsc parkingowych. Syfu to najpierw poszukaj w swojej okolicy, ok?
@sidhellfire wracaj na podlasie wsioku. Z taka kulturą to możesz co najwyżej ulotki na Woli roznosić. Mieszkanko na kredyt na Woli i teraz szczypie dupa bo jednak nie jest tak kolorowo jak w folderach?:) goń się słoiku
@sajnguri800:

Na Moczydło można dojechać - autobusem, metrem, tramwajem, SKMką, rowerem, uberem. Taki Wasz obraz.


Ponoć koronawirus panuje i jest śmiertelny ( )

Ale to raczej wina zarządcy terenu, przy takich miejscach wypadałoby żeby był jakiś parking na więcej niż kilka samochodów. Nie zapominaj, że oprócz mieszkańców są również przyjezdni czy ludzie mieszkający na zadupiu z którego podróż zbiorkomem to duża strata czasu.
@sidhellfire za to twoj poziom wypowiedzi jest jak modelki na ig. Piszesz cos tam ale tylko aby pisać. Ty wracaj na taśmę do roboty, a ja mam wolna niedziele.
Jak bedziesz odkładał kase to może też uda się jakiegoś Fiata pande na kredyt kupic. Bedziesz mógł wtedy parkować na miejscach wyznaczonych.
@terraxxo:

za to twoj poziom wypowiedzi jest jak modelki na ig.

W dupie mam modelki, ale fajnie że jesteś obyty w temacie.

Piszesz cos tam ale tylko aby pisać.

Nie, piszę coś, żeby pokazać jak głupie jest twoje myślenie w stylu "Mój tata zrobił tu kupę 30 lat temu i to gówno ma zostać bo mi śmierdzi od lat, bo taka jest ta dzielnica, czego nie rozumiesz?! Boli dupa?!"
To jest
@sidhellfire powiedziałem już zamilcz. Prujesz się i udajesz pseudointeligenta. Powiedziałem ci juz gdzie twoje miejsce. Nie pisz. Nie mam dla ciebie czasu. Nie będę ci tez opowiadał historii mojego życia, o tym co mam i na co mnie stać.

W okolicy basenów są 4 parki, a ciebie boli dupa, że na terenie zieleni należącym do Parku Moczydło parkują swoje auta odwiedzający. Gdzie maja parkować? Na Wola Parku?
@terraxxo: Tak i podjechać metrem. Albo na P+R, albo wzdłuż Prymasa. Wyżej jest kilka trafnych sugestii jakbyś raczył przeczytać wątek. Jest masa miejsca, ale jaśnie państwo muszą wjechać na trawnik, żeby mieć 10 metrów do bramy kąpieliska.

Brawo, prosisz, abym nie odpisywał a następnie zadajesz pytanie. GENIUSZ.

Nie będę ci tez opowiadał historii mojego życia

To opowiadaj dalej zmyśloną historię mojego, to jest równie żałosne co cała reszta twojego bytu.
@sidhellfire idz i policz miejsca parkingowe wzdłuż Prymasa, potem idz i policz jeszcze przy Górczewskiej i w okolicach Ciołka. Nie masz pojecia o czym piszesz. Jak dla mnie to jestes wiejskim trollem, który swój ból dupy próbuje rozładować na innych. Zdziwiony jestes, ze policja i sm nie reaguje? Nie reaguje kretynie bo to miejsce przeznaczone właśnie pod parking i nalezy do Parku Moczydło. Obudz sie, zacznij myśleć półgłówku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@terraxxo: chcesz mi wmówić, że w okolicy nie ma miejsca dla klientów kąpieliska? W sensie ile na tym dzikim parkingu na trawniku, który zdewastowano do rangi klepiska znajduje się tyle aut, że w całej okolicy nie da się ich pomieścić? Przypomnij ile to konkretnie aut.
Pomijam taką oczywistość, że jak nie ma gdzie zaparkować to można po prostu się nie #!$%@?ć. Dosłownie 2 minuty marszu obok jest linia Metra M2 i
@sidhellfire nie mieszkam na Woli. Bywam tam często ale nigdy bym nie chciał już tam mieszkać. Niestety obecnie to wielka warszawska sypialnia blisko centrum, wieczne korki, beton, hałas i pozostałości po patologii. Na Moczydło przyjeżdżają ludzie z całego miasta i okolic. W niedziele kiedy działa bazar oraz baseny w wymienionym rejonie po prostu nie ma gdzie zaparkować na wyznaczonych miejscach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@terraxxo:
Aha więc tą samą logiką jak ci postawią lokal z tanim alko to masz się godzić na to, że wali szczochem i darcie ryja po zmroku?
Sam mówisz, że nie mieszkasz a do mnie się w pierwszej kolejności #!$%@?łeś, że nie jestem stąd. Żenujące.

Miejsce jest, tylko nie pod samym płotem. Właśnie pewnie dlatego tak ciebie to boli - bo znasz okolicę i tak parkujesz uważając się cwaniaka, a jak