Wpis z mikrobloga

Niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego podarcie biblii, albo kiedy kawałek tęczowej flagi dotyka kawałka kamienia z figury jakiegoś tam wymyślonego bożka, to obraza uczuć religijnych, a jeżdżenie jakąś plandeką po mieście i wyzywanie lgbt od pedofili nie jest obrazą mniejszości xDDDD
#bekazprawakow #bekazpisu #lgbt #bekazkatoli
  • 127
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SzukamNlcku Dorabiasz sobie jakieś własne interpretacje i naciągasz rzeczywistość, a to przecież był tylko zwykły spis prawa dla starożytnego pasterskiego ludu, który nie różnił się zbytnio od pokrewnych spisów prawa pokrewnych ludów xD
  • Odpowiedz
Moje uczucia obraża to, że w każdym chrześcijańskim kościele w Polsce leży książka uznawana za świętą, w której zapisano poniższe słowa. Nawoływanie do zabijania homoseksualistów. Moim zdaniem powinny zostać wyciągnięte konsekwencje prawne


@R187: stary testament, nie czujesz urazy do żydów? A nie, czekaj...
  • Odpowiedz
@kywmn To prawda, że kulturę też należy szanować i ma ona jakąś wartość dla określonych kręgów ludzi, jednak obrażanie personalne konkretnych osób jest wielokrotnie gorszym przewinieniem niż obraza bezosobowej abstrakcyjnej kultury.
  • Odpowiedz
nie zapomnial, tylko o koranie zle sie nie wypowie bo to nie modne i moga grozic za to jakies konsekwencje, za to atakowanie kosciola i chrzescijanstwa jest juz jak najbardziej ok. #lewackalogika i podwojne standardy


@JohnRamboo: Ale my żyjemy w Polsce i nie widziałem, żeby prezes TVP całował po rękach imama, czy rabina, tylko biskupa.

Jak zacznie lizać po łapach imama albo rabina to wtedy będę ich atakował z równą mocą. Z resztą wszystkie wyżej wymienione religie są bezsensu i opierają się na trzymaniu ludzi za
  • Odpowiedz
Głupiś jak but, bo to Stary Testament.

Ale hehe, wiesz... To tylko Stary Testament, a chrześcijanie to Nowy


@botul:

@xfin: Kościół Katolicki odcina sie od starego testamentu? Gdzie? 13 lat byłem ministrantem i wielokrotnie czytałem perykopy z fragmentów księgi kapłańskiej i
  • Odpowiedz
Kościół Katolicki odcina sie od starego testamentu? Gdzie? 13 lat byłem ministrantem i wielokrotnie czytałem perykopy z fragmentów księgi kapłańskiej i księgi powtórzonego prawa :D


@martwykotek: To nie chodzi o to czy Kościół się odcina (bo tego nie robi). To chodzi o intelektualne fikołki stosowane w przypadku, gdy w Starym Testamencie nagle znajduje się coś związanego z przemocą czy argumentem siły.

Z takich to fikołków się śmiałem - myślałem, że
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xfin: nie jest zerwaniem.

Nie jest możliwe, by ten, kto uważa się za świadka Chrystusa, mógł odrzucić Stary Testament. Sam Jezus powiedział przecież, że nie przyszedł na świat, by odrzucić coś, co określamy jako Stare Przymierze. Przyszedł On, by je wypełnić, a Jego liczne odniesienia do dzieł prorockich świadczą o Jego wiedzy i silnym przywiązaniu do spuścizny starotestamentowej. W polemikach często cytował Stary Testament. Robił to także podczas konfrontacji z
boguchstein - @xfin: nie jest zerwaniem.


 Nie jest możliwe, by ten, kto uważa się z...
  • Odpowiedz
@R187: a powiedz mi przeczytałeś Biblię czy tylko tak sobie wrzucasz cytat i nie wiesz o co w nim chodzi? Nie chodzi o zabijanie homoseksualistów. W tym cytacie chodzi o to, że ściągają na siebie grzech przez który nie dostąpią życia wiecznego czyli czeka ich śmierć.


@SzukamNlcku: Jeśli ktoś tu nie czytał Biblii ze zrozumieniem i z kontekstem kuturowo historycznym, to ewidentnie jesteś to Ty :)

Zarówno księga kapłańska jak i księga powtórzonego prawa to księgi regulujące doczesne przepisy religijno społeczne Izraelitów - co podkreśla wielu biblistów wskazując zwłaszcza na przepisy
  • Odpowiedz
@boguchstein: albo nic nie jest krzywdzące i mamy pełną wolność słowa, albo wszyscy się obrażają za wszystko i mamy to co teraz. Też mi się nie podoba konstrukcja obrazy uczuć religijnych, ale rozumiem że to może być formą reakcji na ciągłe oskarżenia o rasizm, antysemityzm, homofobie etc.
  • Odpowiedz
Większość chrześcijan uważa, że ciało jako element materialny zawsze podlega śmierci i rozkładowi. Przeciwnie – duch jako czynnik pochodzący od Boga jest nieśmiertelny. W związku z tym istnienie ludzkie, którego tożsamość (świadomość własnego 'ja') znajduje się w czynniku duchowym człowieka, jest nieśmiertelne. Życie wieczne jako wynik aktu zbawczego Boga oznacza egzystencję istnienia ludzkiego po śmierci ciała w określonym miejscu zwanym rajem tzn. w bezpośrednim sąsiedztwie Boga, pod jego opieką, miłością i zaopatrzeniem
  • Odpowiedz
@xfin: formalnie tak,a aczkolwiek KK nigdy nie odciął się od ST (nawet kapłańskiej i powtórzonego prawa, które stanowią chociażby o tym, zę jeśli ktoś pracuje w szabat należy mieczem ściąć mu głowę)
  • Odpowiedz
  • 0
@R187

Tak, np. pracownik Ikea ostatnio, była afera na całą Polskę i kościelne władze wzięły go w obronę.

Nie korzysta, bo nie karze.

Równie tobie też można zarzucić to samo co ty, bo korzystasz z tego jak tamten pracownik.
  • Odpowiedz
@boguchstein:

@SzukamNlcku: Możesz powiedzieć - jak się duchowo ucina ręce?

11 Jeśli się bić będą mężczyźni, mężczyzna i jego brat, i zbliży się żona jednego z nich i - chcąc wyrwać męża z rąk bijącego - wyciągnie rękę i chwyci go za części wstydliwe, 12 odetniesz jej rękę, nie będzie twe oko miało litości.


(PWT 25)
  • Odpowiedz