Wpis z mikrobloga

Friendship ended with PGNiG, now PGE is my best friend ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak serio to jeszcze muszę cierpliwie poczekać około miesiąca na wymianę licznika przez PGE, ale cała instalacja już zrobiona i tylko czeka na uruchomienie ( ͡º ͜ʖ͡º)

Wielki plus dla firmy @ColumbusEnergy , bo jak do tej pory wszystko przebiegało niespodziewanie dobrze. Cała instalacja wykonana w 8 godzin od a do z, zgodnie z terminem i bez komplikacji.
Dopiero za jakiś czas przekonam się jak to wszystko działa w praktyce jak PGE wymieni mi licznik na dwukierunkowy ale jak do tej pory firma na duży plus.

Instalacja 7 kwp, 20x350 :)

#fotowoltaika
#chwalesie
Pobierz robertx - Friendship ended with PGNiG, now PGE is my best friend ( ͡° ͜ʖ ͡°)



A...
źródło: comment_1597306742hbHhpEHy8BeO061XTfYVam.jpg
  • 31
columbus robi za 6-7 tys za kw. Doklejając absurdalne marże bo instalacje kosztują zwykle od 4-5 tys za kW.


@matti1231: Mi wyszło niewiele ponad 5k / kwp a i tak zewsząd słyszę, że jak drogo i ile to nie pezeplqdukem...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@robertx: mostki niskie czyli chyba montaż przy danym dachu, zaleca się żaby panel był 10cm od dachu żeby mógł się wentylować od spodu, mniejsze temperatura panela= większa sprawność.
Żeby odsunąć od dachu trzeba dać kilka zł więcej za konstrukcję.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@robertx: ja u siebie zamontowałem jak najbliżej dachu, rama panela jest z 2-3 cm od płaszczyzny wyznaczonej przez najwyższe punktu blachodachówki. Ma głębokie tłoczenie więc w najniższych miejscach jest ~10cm