Wpis z mikrobloga

@Atomus: Ten silnik też dupy nie urywa pod względem dynamiki. Normy emisji zabijają motoryzację. Unia daje nam co raz mniej powietrza do zdmuchnięcia tej samej świeczki.
@cwlmod: ja ani nie mam takie budżetu ani nie chce hatcha, jakbym mial to pewnie i tak bym wziął sedana XD

@SamiS: kulturalnie, niewysilone, tak jak powinno być. Downsizing ci oczy przysłonił? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Poncz: no pokaż gdzie na stronie mercedesa (nie amg) widzisz do A-klasy mocniejszy silnik. Przeleciałem na szybko bo jestem w robocie i nie będę sprawdzał 10 stron google, żeby
@minjaro: normy emisji akurat te europejskie w końcu zaczęły działać i mamy czystsze powietrze. Wcześniej były na papierze a producenci zwykłym softem oszukiwali kontrole, teraz wltp chociaż przyniosła realna roznice. Choć te przeliczniki na masę psują robotę jeśli chodzi o suvy. VW ucieka od trujących diesli w elektryki i to cieszy. Mazda mogłaby ten silnik oferować, ale zwyczajnie by się nie sprzedawal, w Europie sama akcyza wybilaby cenę w kosmos bo
@Atomus: Na pewno mamy czystsze powietrze? Wysoka akcyza na duże/mocne silniki zdaje się też ma związek z emisją C02, więc trochę wracamy do punktu wyjscia. Ja osobiście bym ten silnik kupił, z drugiej jednak strony chciałbym tym czystym powietrzem oddychać. Tęskno mi takiej starej dobrej motoryzacji, ale w życiu jak to w życiu - liczy się sztuka kompromisu.
no pokaż gdzie na stronie mercedesa (nie amg) widzisz do A-klasy mocniejszy silnik. Przeleciałem na szybko bo jestem w robocie i nie będę sprawdzał 10 stron google, żeby sie zorientować w całej gamie silnikowej.


@vargemp: Jak ty przeleciałeś stronę merca? Przecież po wejściu w konfigurator klikasz next i masz kolejny silnik, a tam nawet nie podają pojemności
normy emisji akurat te europejskie w końcu zaczęły działać i mamy czystsze powietrze.


@Atomus: Mielibyśmy gdyby te normy dotyczyły kominków a nie samochodów. Już nie raz się okazało że spaliny samochodowe trują tylko przy samej ulicy i to małym stopniu. Reszta smogu to wtórny unos, więc każdy pojazd go robi. 70% pozostałego smogu to właśnie piece( ͡° ͜ʖ ͡°)
@vargemp: A patrzyłeś na beemki f20? Jakieś stocki z zeszłego roku 120i mpakiet być pewnie wyrwać w tym budżecie. 180 koni już będzie się zbierało konkretnie a autko fajnie jeździ, choć w środku nie jest duże ze względu na RWD. Na pewno nie będzie też tak wypasione z hudem itd jak mazda 3 w najwyższej wersji