Wpis z mikrobloga

Witam. Planuję iść na studia dzienne na informatykę.(Zdaję sobie sprawę, że wcale studia nie są potrzebne do pracy w IT) Mieszkam niedaleko Szczecina. Tu pojawia się pytanie. Na jaką uczelnie polecacie, a na jaką nie polecacie iść? Myślałem o ZUT w Szczecinie, WSB i UAM w Poznaniu. Może warto jednak iść na jakąś prywatną uczelnię w Szczecinie, Poznaniu lub w innym mieście? Z góry dziękuję a pomoc.
#szczecin #zut #poznan #wsb #informatyka #studia
  • 32
  • Odpowiedz
@mapache Głównie to na studia chciałbym iść dla znajomości, rok dwa dzienne i później na zaoczne i do pracy. Tylko czy w Szczecinie jest taka opcja bo nie widzę za bardzo ofert z IT w Szczecinie. Może lepiej już prywatna w Poznaniu?
  • Odpowiedz
@Mouzz: Wydział Informatyki ZUT w Szczecinie ma bodaj drugie miejsce od końca w rankingach. Chociaż tak naprawdę jak wykażesz własną inicjatywę, to nie będzie źle. UAM w Poznaniu polecam, choć będzie bardziej naukowo, ale za to zdecydowanie mniej osób na roku i ogólnie całkiem przyjemne miasto na życie studenckie, którego w Szczecinie nie ma :P. No i rozważ Wrocław/Kraków, ze względu na zdecydowanie lepsze opcje pracy, jeżeli planujesz tam pozostać.
  • Odpowiedz
Głównie to na studia chciałbym iść dla znajomości, rok dwa dzienne i później na zaoczne i do pracy.


@Mouzz: Znajomości w IT nie istnieją, chyba że chcesz być informatykiem w ZUS...
Przejście ze stacjonarnych na niestacjonarne może być trudne.
Da się pracować na dziennych, ja pracuję od 2 roku studiów (już skończyłem). I bardzo to pomogło, ścieżka kariery szybko wystrzeliła do przodu. Teraz mam już działalność.

  • Odpowiedz
Wrocław, Poznań, Warszawa, Kraków to tylko i wyłącznie prywatnie.

@Mouzz: Co? Ale dlaczego? W sensie matury nie masz? To jak nie uniwerek, to na politechniki juz w ogole przyjmuje się wszystkich, jak leci.
  • Odpowiedz
@TenTypZez Mam, ale w tych miastach są wysokie progi wejścia, a ja aż tak dobrze matury nie napisałem. Zwłaszcza, że rozszerzenie pisałem tylko z angielskiego a wymagają informatyki,matmy,fizyki.
  • Odpowiedz
@TenTypZez Pytanie co będzie lepsze. Teoretycznie "najgorsza" Politechnika ZUT w Szczecinie, czy może jakaś prywatna uczelnia w większym mieście z większymi perspektywami pracy w zawodzie. Nie ukrywam, że chciałbym pracować w Poznaniu czy np. we Wrocławiu. Te prywatne szkoły są gorsze od politechniki?
  • Odpowiedz
@Mouzz: Ale co ci da lepsza uczelnia w tym momencie, gdy miałeś matury na jakieś 30-40%, skoro odrzucasz wszystkie większe miasta na dziennych xD. Ale ta, raczej prywatne zawsze mają niższy poziom, niż dzienne. Poza tym no bez jaj, tutaj i tak 90% to samokształcenie i jak będziesz się starać, to spokojnie ogarniesz. Nawet jak byś chcial dodatkowe badania prowadzić, to znam ludzi, którzy na ZUT dostawali całkiem niezłe wsparcie.
  • Odpowiedz