Wpis z mikrobloga

Witam. Planuję iść na studia dzienne na informatykę.(Zdaję sobie sprawę, że wcale studia nie są potrzebne do pracy w IT) Mieszkam niedaleko Szczecina. Tu pojawia się pytanie. Na jaką uczelnie polecacie, a na jaką nie polecacie iść? Myślałem o ZUT w Szczecinie, WSB i UAM w Poznaniu. Może warto jednak iść na jakąś prywatną uczelnię w Szczecinie, Poznaniu lub w innym mieście? Z góry dziękuję a pomoc.
#szczecin #zut #poznan #wsb #informatyka #studia
  • 32
  • Odpowiedz
@TenTypZez na płatnych uczelniach też są studia dzienne i na takie bym chciał iść. Chociażby WSB w Poznaniu bo Szczecin do mnie nie przemawia. No chyba, że jest jakaś płatna uczelnia godna polecenia we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie lub gdzieś indziej, gdzie IT istnieje.
  • Odpowiedz
@Mouzz: Wiesz trochę tez to kwestia środowiska, w którym się będziesz obracał. Iść na jakąś gównouczelnię prywatną jest zupełnie bez sensu. To już lepiej poświęcić rok na naukę i pracę, poprawić maturę i pójść na jakąś normalną uczelnię.

Jak z matematyką miałeś do czynienia tylko podstawową w liceum, to tak czy inaczej na pierwszym roku-dwóch informatyki będziesz bardzo cierpieć i nie możesz wykluczać poprawek ;p
  • Odpowiedz
@TenTypZez Nie no aż takiej tragedii nie ma bo byłem w technikum. Maturę też całkiem dobrze napisałem tylko, że nie zdałem 1 z wymaganych rozszerzeń i to mnie skreśla z lepszych uczelni, ale z drugiej strony czy te lepsze uczelnie, aż tak dużo więcej mi dadzą niż ten zut? To już lepiej wcale nie iść na studia niż iść na ZUT, jakiś uniwerek lub prywatną uczelnię? Istnieje tylko 5 dobrych wydziałów informatyki
  • Odpowiedz
@Mouzz: jak chcesz pracować we wrocławiu czy poznaniu to tam idź studiować.

Jeżeli chcesz w Szczecinie studiować to tylko zpsb a nie żadne wsb czy zut. No może jeszcze AM
  • Odpowiedz
@maciej9991 Uczę się we własnym zakresie. Co gdybym poszedł na właśnie taką gównouczelnię tylko po praktyki i żeby dostać staż bo często dla studentów tylko są. W międzyczasie zacząć pracować i skończyć studia zaocznie?
  • Odpowiedz
@Mouzz: jakie praktyki? jaki staż? po takiej uczelni? i tak będziesz musiał te sprawy załatwiać we własnym zakresie, na twoje miejsce będzie mnóstwo ludzi z 'prestiżowych' łódzkich i warszawskich uczelni.
Ucz się we własnym zakresie i nie licz, że te gównouczelnię wniosą coś do twoich praktyk/stażów/umiejętności, prędzej zaszkodzą :)
  • Odpowiedz
@Mouzz: ja mogę powiedzieć inaczej, zatrzymałem się na 4 roku na Wi ZUT i dość mocno nie polecam, pracę bez większego problemu załapałem na 3cim roku, ale w Szczecinie na juniora to albo z polecenia, albo ze stażu/akademii. A co do samej uczelni to matlab i dużo przestarzałych technologii, brak c+11, js i innych technologii nowszych, przedmioty prowadzone przez tych samych ludzi od 20 lat( pare osób się stara mimo wieku)
  • Odpowiedz