Wpis z mikrobloga

@ollivia: Nie zaszkodzi. Jeśli uważasz iż może pozytywnie wpłynąć na odbiór Twojego CV, jak najbardziej możesz je umieścić. Jeśli nie chcesz go umieszczać nie umieszczaj. Nigdy nie było takiej sytuacji gdzie kogoś odrzuciłam tylko dlatego że nie było zdjęcia w CV tej osoby. Zresztą i tak odbędzie się rozmowa kwalifikacyjna więc przyjdzie zobaczyć twarz kandydatki/kandydata. Wydaje mi się iż w przypadku gdy jesteś bardzo ładna warto dać stonowane zdjęcie, bez
  • Odpowiedz
@dexprofen: zdjęcie w CV a nie włączenie kamerki w trakcie wideokonferencji to dwie różne rzeczy. A wymaganie zdjęcia w CV jest w ogóle zabronione w polskim prawie. A firmy z HR, które na podstawie tego odrzucają kandydata niech giną.

Pracuje już dobre kilka lat w IT - nigdy nie wysłałem CV ze zdjęciem. Mam skuteczność odpowiedzi na moje wysłane CV na poziomie 95%.
  • Odpowiedz
@ollivia: Jak nie dodasz zdjęcia to nikt nie powinien się o to przyczepiać i będziesz miala uniwersalne CV. Jak dodasz zdjęcie, to potem będziesz musiała je usuwać przy wysyłaniu do firm, które nie przyjmują CV ze zdjęciami. Jak ktoś będzie sobie bardzo chciał Cię zobaczyc przed rozmową, to może sobie to zrobić na LinkedIn. Fotka w CV miała by może sens w przypadku modeli czy hostessy, ale w ich przypadku
  • Odpowiedz
@ollivia: mam CV bez zdjęcia i nigdy nie było problemu (też dev), kompletnie zbędna informacja jak wyglądasz chyba, że praca opiera się na prezencji i pracodawca zaznaczył taką konieczność.
  • Odpowiedz
@rskk: Bradziej chodzi o podejście danej osoby by dołączyć do firmy :) Jeżeli CV będzie zrobione bardzo dobrze, znaczy że dana osoba jest poukładana, ma jakiś schemat swojej pracy. Jak szuka się seniorów to ich CV zawsze bardzo ładnie wygladą XD a chodzi o to by zaprezentować się zawsze z najlepszej strony. Akurat ja miałem takie szczęscie że nie musiałem nigdy składac CV XD dostawałem bardzo dobre opinie :P Więc
  • Odpowiedz
@ollivia: Ja nie zamieszczam zdjęcia i zawsze kontaktowano się ze mną po przesłaniu CV, a jakichś mega rozbudowanych kompetencji i dużego doświadczenia nie mam jako dev.

Ja wychodzę z założenia, że jeśli umieszczam w moim CV odnośniki do LinkedIn lub Twittera (ja akurat nie mam tt, ale ktoś może mieć) to nie ma sensu wrzucać w to CV tego samego zdjęcia. Poza tym rezygnując ze zdjęcia zyskujesz odrobinę miejsca i
  • Odpowiedz
@derekperek122: jeżeli ktoś ma świetne referencje i bogate CV w kierunku menedżerskim, a na rozmowie kwalifikacyjnej okazuje się wątpliwie atrakcyjny to znaczy, że chłop jest na prawdę dobry w tym co robil. Ot cała tajemnica.
  • Odpowiedz
@ollivia Nigdy nie dodawałem, bo uważam to za idiotyczne, nie jest to żadne kryterium. Nie zauważyłem, żeby wpłynęło to w jakiś sposób na moje aplikacje, idzie mi nader dobrze (ʘʘ)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Doomer: tak samo nie ma po co dawać adresu w CV, potencjalny pracodawca ma Ci list wysłać? Jaki sens podawać adres
  • Odpowiedz
@ollivia pamiętam kiedyś jak siostra z USA pomagała mi robić CV do amerykańskiej firmy. Pierwsze co wywaliła z mojego CV to właśnie zdjęcie. Bo w stanach nikt nie dodaje zdjęć aby nie było selekcji na tle rasowym xd
  • Odpowiedz
@ollivia: zdarzyło mi się oglądać CV kandydatów, kiedy chodziłem na rozmowy jako deweloper-rekruter i zdjęcie było bardzo praktyczne, bo jak miałem kilku kandydatów, to łatwiej ich skojarzyć po mordzie niż po imieniu, tym bardziej jak co drugi ma Krzysztof albo Mateusz xD
  • Odpowiedz