Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witajcie. Mam problem, bo wpadłem w długi, tzn. w kryzysie covidowym pobrałem chwilówki, spłacałem na czas. Jednak obecnie wiem, że sobie ze spłatą nie poradzę. Termin mam do końca tygodnia i następna spłata we wrześniu. W sumie ok 15tys.

Głupota straszna, ale reaguje jak mogę. Problemem jest, że mam umowę o pracę na czas nieokreślony ale od końca lipca (2500 netto) i żaden bank nie jest w stanie mi pomóc. Instytucje pozabankowe jak wonga, provident, hapi też odrzuciły z automatu mój wniosek. Wpisałem w google konsolidacja chwilówek i rozmawiałem z jakimś przedstawicielem firmy pośredniczącej. Chcą raport z BIK i moje dane. Jednak nie wiem czy to dobry ruch i takie firmy nie zawyżą kredytu tylko i nie lepiej szukać czegoś samemu.

Dlatego przychodzę do Was po radę. Czy ktoś miał podobną historię i jak najlepiej sobie z nią poradzić. Gdzie uderzyć, w jakiej firmie pożyczkowej szukać kredytu.

Z góry dziękuję za pomoc i rady.

#pytanie #pieniadze #dlugi #chwilowka #pomoc #pozabankowe #chwilowki #kredyt #kredyty

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f32dfe80010a81b084b467f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt

[====================....................] 51% (120zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 12
Dokladnie,sprzedaj co jest zbędne i rzadko używane,ogranicz wydatki,warto się rozejrzeć za dodatkową praca,typu dostawca pizzy,Uber,glovo i inne,można tam zarobić parę groszy jezdzac tylko popołudniami.Pisz z firmami w których masz pożyczki o rozłożenie na raty.Najgorsza opcja to dodatkowe kredyty,staraj się tego uniknąć za wszelką cenę.15k to nie jest duży dług.
OP: Nie mam za dużo co sprzedać, bo cała elektronika potrzebna do pracy, a nie mam samochodu. Może się coś uzbiera ale to max 1000zł. Nie wiem czy vivus i lendon mogą mi rozłożyć to na raty?

Uważacie, że ta firma pośrednicząca tj. Habza-finanse niby pomagają uzyskać kredyt na spłatę chwilówek będzie złą opcją?

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri
Takie firmy będą słać wezwania do zapłaty jak minie termin każdej z rat, pewnie w umowie jest napisane ile sobie policzą za jedno takie. Spróbuj tego uniknąć, dogadaj sie z każdą firmą z osobna, ze chcesz spłacać ale chwilowo nie masz płynności i potrzebujesz albo wakacji kredytowych albo innych rat (plac nawet po 100zl). Najlepiej ustal wysokość splat i to ze wstrzymają naliczanie odsetek, wysyłkę monitów oraz ze sprawa nie pójdzie do
IskrzacyTyran: Nie wiem jak tam u Ciebie z rodziną, ale w mojej była kiedyś podobna sytuacja. Choć oczywiście nie covidowa.
Wujek nabrał kredytów i nie mógł ich spłacić, więc brał kolejne i wpadł w spiralę. Po pewnym czasie partnerka go zostawiła, a że był bezdzietny stwierdził w liście pożegnalnym, że długu nikomu nie zostawia i, że na tamtym świecie go nie zwindykują.

Zaakceptował: LeVentLeCri
OP: @kocot

Dzięki za komentarz. Jutro zadzwonię do vivusa, ale opinie na necie straszne jeśli chodzi o ugodę. Jeśli nic to nie da to przekażę dane tym pośrednikom finansowym, może oni pomogą. Myślę, że spokojnie jestem w stanie udźwignąć ratę ok. 800zł miesięcznie i spłacić to w miarę szybko z dobrym kredytem. Chcę uniknąć jakichkolwiek opóźnień, czy nieprzyjemności.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri
@AnonimoweMirkoWyznania: To co mi się bardzo nie podoba na tym rynku to działalność antywindykacji i firm oddłużeniowych, może nie wszystkich ale biorąc pod uwagę co niektóre przypadki, zwłaszcza na forach to zalecałbym uważać. Tam właśnie są dość często porady aby nie iść na ugodę tylko iść do Sądu i rzekomo można na tym coś ugrać. Napewno. Zresztą każdy kto jest za ugodą z windykacją zostanie niejednokrotnie zgnojony i Towarzystwo pokaże mu