Wpis z mikrobloga

Dla kazdego, kto marzy o PRAWDZIWYM, klasycznym mieszkaniu w kamienicy, mieszkaniu w starym stylu, gdzie mialo sie te ponad 100m2, #lodz wydaje sie rajem na ziemi!

Gdy we #wroclaw, #krakow czy #warszawa za 100m2 trzeba placic (czesto) ponad 1 milion zlotych za takie mieszkanie (w Warszawie to standard), w Lodzi mamy takie rodzynki:

https://www.otodom.pl/oferta/przestronne-mieszkanie-w-centrum-lodzi-okazja-ID46rjN.html#44c90fdcf0

118 m2, 3 pokoje, 2961zl za m2 - 349.000 zl! (ʘʘ)

#nieruchomosci #mieszkanie #architektura
J.....s - Dla kazdego, kto marzy o PRAWDZIWYM, klasycznym mieszkaniu w kamienicy, mie...

źródło: comment_15971365145fprzgTmfCh4ahLqNwnAdA.jpg

Pobierz
  • 22
@sudokor: Wlasnie fajny! Strefa dzienna i prywatna oddzielone od siebie - sypialnia z lazienka i kiblem po lewej stronie, duza kochnia z jadalnia, centralnie, od niej pokoj dzinny z balkonem po prawej, przynajmniej nie mieszka sie w kuchni, jak w dzisiejszych 40m2 apartamentach, gdzie sofa w salonie haczy o drzwi od lodowki w aneksie... xD
@Jud-Suss: w kamienicach z takim metrażem cena za m2 w granicach 2900-3200 jest czymś normalnym. Wiele osób szukających "okazji" mając takie "perełki" odpuszcza z prostej przyczyny - ogrzać taki kolos INNYM źródłem jest naprawdę drogi. Obecnie Ci co szukają nieruchomości są skłonni zapłacić jednorazowo więcej za m2 i mieć klasyczny metraż z mediami miejskimi gdzie miesięczne koszta zamykają się w kwocie 500-600 zł ( czynsz zaliczki ). Przy 10-15-20 latach mieszkania
@Jud-Suss: W Bydgoszczy rok temu oglądałem 100m2 w centrum za 299tys.I to w zadbanej kamienicy z zadbanym mieszkaniem.Tylko czynsz tam to było koło 600 plus ogrzewanie więc miesięczne koszty to byłby koszmar
za 100m2 trzeba placic (czesto) ponad 1 milion zlotych


@Jud-Suss: a widziałeś ofertę w stuletniej kamienicy, bez centralnego ogrzewania, bez garażu? Będzie drożej ale nie wiem czy milion, choć nie znam rynku w innych miastach.

@huudyy: lepiej kaflak niż katafalk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólnie ciekawa opcja, zwłaszcza że okolica nie jest tragiczna, ale nie jest to jakaś super oferta. Znam to biuro nieruchomości i z
@Jud-Suss: heheh ciekawa oferta.... :D

po pierwsze kubatura jest ogromna, ogrzanie tego to jest dramat kosztowy jeśli nie ma ogrzewania miejskiego, wszystko inne wychodzi niesamowicie drogo.

po drugie widać, że to jest odświeżka, jak dla mnie to mieszkanie wymaga remontu.

po trzecie sąsiedzi :) te kamienice to totalne siedlisko patusów wszelakich
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jud-Suss: oferta wydaje się spoko, ale jak patrzyłem kiedyś za wynajmem pokoju w takim budownictwie, to problemem były rachunki za ogrzewanie. Kamienice niepodłączone do miejskiego ogrzewania naprawdę grubo kosztują zimą.
@Jud-Suss: @huudyy: @leobonheart: @sudokor: @Eplan: @SeriousDude: @sztandar: @Tajch: @Prokurator1990: @hitherto: @amath: @dudek500:

chłopaki już tłumaczę jak to działa, ta oferta to tzw. wabik, biuro wystawia w miarę ładne mieszkanie w b. atrakcyjnej cenie, klient się napala i zainteresowany dzwoni, po czym dostaje wiadomość, że „to mieszkanie właśnie się sprzedało :(( ale spokojnie, mamy podobne oferty w okolicy...”.

W tym konkretnym
nalogowiec - @Jud-Suss: @huudyy: @leobonheart: @sudokor: @Eplan: @SeriousDude: @sztan...

źródło: comment_15971421001DIZU501Umdy1KZvY0MYFm.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Catttana: ogrzewanie prądem faktycznie pomyłka, gazowego bym nie stosował. Mam uzasadniobe obawy o zaczadzenie etc. Odrestaurowane kamienice ciekawe w jakiej cenie. Masz rację co do ocieplenia budynków. Lokum cieszy oko wizualnie