Wpis z mikrobloga

@Bordomir wystarczyłoby gdyby były opracowane jakieś dobre broszury informacyjne, które pediatra, a potem wychowawca przedszkolny, a dalej szkolny mógłby łatwo rodzicowi przekazać. Potem można faktycznie wprowadzić takie zagadnienia w edukacji szkolnej na poziomie szkół średnich. Warto zacząć robić cokolwiek bo dane odnośnie zdrowia małych dzieci są coraz bardziej przerażające i widzę, chociażby po rodzinie, że te dane nie robią na nikim wrażenia :/
  • Odpowiedz
Rozwiniesz myśl?


@SkrytyZolw: ok

Żadne rządowe działania w celu zmiany panującego stanu rzeczy nie mogą być ani efektywne, ani dobre - w szczególności takie doraźne, emocjonalne reakcje. Agencje rządowe nie działają dla dobra obywateli, lecz skupiają się na uzasadnianiu swojego istnienia przed (głównie) premierem i (trochę) wyborcami, bo to od nich zależy przyszłość osób tam zatrudnionych, a nie jak w przypadku instytucji działających na wolnym rynku (także tych charytatywnych), od zadowolenia
  • Odpowiedz
@Cyfenotryna: a później będziesz pisać że rząd Ci każe dziecko wychowywać......


@rafal23s23: Oprócz korwina ktoś tak twierdzi? Dziadzia jest autorem książki o wychowaniu dzieci a jego dzieci są wzorem dla polaków dobrego wychowania a nie jakieś lewackie rządy, tfu
  • Odpowiedz
Wielka Brytania - odsetek 5-latków z próchnicą wynosi ok. 25%. Lekarze biją na alarm, rozpoczynają się rządowe kampanie prozdrowotne.

Polska - odsetek 5-latków z próchnicą wynosi ok. 85%.


@SkrytyZolw: Czy można prosić o źródło?
  • Odpowiedz
Mleczaki wypadną


@Paruwkowy__Skrytorzerca: Po pierwsze - to najgorszy mit "mleczaków się nie leczy". Nie wiem dlaczego niektórym się wydaje, że próchnica z zębów mlecznych nie przeniesie się na stałe. Zniszczony ząb mleczny może w dodatku doprowadzić do zaburzeń rozwojowych swojego stałego odpowiednika i powstania tzw. zęba Turnera.

Po drugie - jakie znaczenie dla zdrowia jamy ustnej ma przeciążenie książkami? I dlaczego uważasz, że mi to nie przeszkadza? Zacytuj dokładny fragment mojej
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: podziwiam, że Tobie się chce tutaj dyskutować z niektórymi amebami. Polacy są mistrzami w olewaniu kwestii zdrowotnych i dopóki ich nie boli tak, że płaczą to nie pójdą do żadnego lekarza.
  • Odpowiedz
@Riczard:


Dla dla Ciebie przemocą jest „niemycie ząbków”

Nie uważasz, że zapewnianie dziecku ogromnego bólu, uniemożliwiający jedzenie, spanie i normalne funkcjonowanie, to jest znęcanie się? A oprócz tego skazywanie dziecka na wyśmiewanie przez dzieci i wykluczenie społeczne - to też nie jest znęcanie?

@SkrytyZolw: Ważne że nie pedał a te elgiebety to mu łojciec sam kablem wybije ze łba jak bedzie czeba a teraz gaś ten komputer pedziołem ( ͡
suqmadiq2ama - > @Riczard: 

 Dla dla Ciebie przemocą jest „niemycie ząbków” 

Nie uw...

źródło: comment_1596984276LRnOVxUlfF6qscg0jKta5w.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Ważne że nie pedał a te elgiebety to mu łojciec sam kablem wybije ze łba jak bedzie czeba a teraz gaś ten komputer pedziołem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@suqmadiq2ama: Ziom jak tyś tu wrzucił LGBT i politykę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: zacytuj dokładny fragment mojej wypowiedzi gdzie powiedziałem, że mleczaków się nie leczy. Ty tak rozmawiasz o zębach, że piszesz o biciu dzieci, więc ja napisałem o kręgosłupie.

a skoro mowa o mitach

tak swoją drogą to dzieci mają bardzo dobrze refundowaną stomatologię, ale rodzice z tego nie korzystają. Gdyby od 1 roku życia chodzili regularnie do dentysty, to jego praca ograniczałaby się do kontroli i profilaktyki, czyli lakierowania i lakowania
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: xd a w jaki niby sposób rząd ma zmusić pięciolatki do jedzenia warzyw i mycia zębów trzy razy dziennie po piętnaście minut? Ok jakieś programy, nauka przez zabawę itd ale rząd nie może a przynajmniej w założeniu nie powinien nikogo do niczego zmuszać (i błagam bez komentarzy a co z mordowaniem, gwałceniem)
  • Odpowiedz