Wpis z mikrobloga

#inzynieria #cnc #materialoznawstwo Szukam materiału co będzie pracować w temperaturze około 250-300*C. Będzie izolatorem oraz łatwo daje się toczyć. Buduję coś jak wtryskarka i potrzebuję roztopiony materiał podać na formę za pośrednictwem tego elementu. Problem w tym że nie chcę aby temperatura materiału znacząco spadła więc metale odpadają. Wymyśliłem sobie że roztopiony materiał znajdzie się w cylindrze otoczonym grzałką i przez pracę tłoka wykonanego z tego materiału dostanie się on do formy. Takie rozwiązanie uprości konstrukcję z dwóch siłowników do jednego. Myślałem o wykonaniu tłoka z metalu oraz o wytoczeniu podcięć utrudniających oddanie temperatury na formę ale prawdopodobnie konstrukcja taka ulegnie uszkodzeniu pod wpływem pracy siłownika. Musi być to lity blok z otworem w środku
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@0x34: na głowicy wtryskarki masz założone grzałki które kontrolują temperaturę. Moze prościej by bylo jednak zrobic to z metalu i założyć grzałki plus termopary, prosty sterownik i masz co potrzeba
@spol: Tak będzie to zrobione ale niestety głowica będzie połączona z jednej strony z jarzmem formy a z drugiej strony z korpusem. Całość szybko odda temperaturę z cylindra i grzałka będzie oddawać ciepło w niepotrzebne miejsca