Wpis z mikrobloga

Jestem przerażona komentarzami pod tym postem Konfederacji.

Wysyp ludzi, którzy uważają maseczki za kagańce i ograniczające im wolność, a także tych, którzy negują koronawirusa. Serio, komuś korona z głowy spadnie jak założy maseczkę na 10-15 min w sklepie czy na poczcie?
I te komentarze jak się im zwróci uwagę, że wirusolodzy i lekarze mówią, że maseczki zmniejszają prawdopodobieństwo zarażenia się, to zaraz lecą teksty: "lekarze są opłaceni, wyłącz tv, włącz myślenie". No tak, bo wszyscy lekarze ściemniają, a wyborcy Konfederacji są za to taaacy oświeceni ^^

Daleko mi od panikarzy i "że wszyscy pomrzemy" ale ja zawsze zakładam jak wchodzę do takiego miejsca, bo nie chcę nikogo zarazić w razie jakbym to przechodziła bezobjawowo, i tak samo nie chciałabym, żeby ktoś zaraził moich starszych rodziców w sklepie, bo jego "godność nie pozwala mu na założenie tego kagańca".

I zanim ktoś zacznie mnie wyzywać od lewaków (bo zaraz jak się krytykuje prawicę, to wyzywają od lewactwa, jakby świat był zero-jedynkowy ^^): jestem przeciwna ponownym restrykcjom, ograniczeniu poruszania się i ogólnym zakazom, szczególnie wprowadzania takowych tylko rozporządzeniami. Ale tyle mogę zrobić od siebie na czas przebywania w sklepie: założyć maseczkę, zdezynfekować ręce i nie czuję tego jako odarcie z wolności. ¯\_(ツ)_/¯
Jeżeli to uchroni chociaż jedną osobę przed zakażeniem i powikłaniami, to uważam, że było warto.

A to że Szumowski zmienił zdanie i w dodatku robił wałki, a rząd PiSowski chaotycznie postępuje to inna kwestia. Tutaj mi chodzi jedynie o sam fakt noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych, które w tych komentarzach są traktowane jako zło najgorsze. A to że maseczki nie chronią całkowicie to racja. One mają ograniczyć prawdopodobieństwo transmisji a nie wyeliminowanie do zera.

#koronawirus #bekazprawakow #bekazpisu #bekazpodludzi #oswiadczenie
DoloremIpsum - Jestem przerażona komentarzami pod tym postem Konfederacji.

Wysyp l...

źródło: comment_1596740629wozq67pez46qlG1OJGvAar.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Jak za jakiś czas pojawia się "eksperci" którzy oznajmią że chodzenie na czworakach z palcem w d*pie ogranicza rozprzestrzenianie się wirusa to też się potulnie dostosujesz?


@frex oho, mocny argument, że nam nakażą jakiś absurdalne prawo xD nie, wyobraź sobie że się nie dostosuje.
Jednak maseczki ograniczają transmisję wirusa. Jak tak dalej pójdzie to niedługo ludzie będą krzyczeli, że nie chcą się szczepić bo "my body, my choice" (
  • Odpowiedz
@DoloremIpsum: Jeszcze rok temu jakbym Ci powiedział że cię nie wpuszczą do sklepu bez maski albo wlepią mandat mimo że jesteś zdrowa to też byś puknęła w czoło. A okazało się większość ludzi to tak wytresowane i potulne barany, że nawet nie trzeba ich pilnować bo sami siebie pilnują i zwracają uwagę nawzajem, a jak trzeba to donoszą. Tymczasem w Australii:

Police may now enter anyone’s home without a warrant.

Curfew 8:00pm.

$1,652 fine if outside without “a valid reason” – an amount being raised by the day

Can’t visit any family
  • Odpowiedz
Zaraz po zgromadzeniu Sejmu posłowie i posłanki udali się do sejmowej restauracji, spędzając tam czas bez maseczek oraz nie przestrzegając nakazanego dystansu społecznego.
  • Odpowiedz
@DoloremIpsum bardzo słuszne jest moim zdaniem Twoje stwierdzenie że większość ludzi negujących pandemię to wyborcy Konfederacji. Jest to jednak grupa ludzi dosyć dobrze zorientowanych, inteligentnych i ceniących wolność (a więc zauważających zagrożenia dla niej). Wiara czyni cuda, jeśli wierzysz że maseczki Cię chronią to ją sobie noś. Ja nie wierzę. Od początku pandemii używam zamiennie dwóch maseczek wykonanych z bawełny, prałem je bodajże ze dwa razy także wyobraź sobie jakie siedlisko
  • Odpowiedz