Wpis z mikrobloga

Jestem przerażona komentarzami pod tym postem Konfederacji.

Wysyp ludzi, którzy uważają maseczki za kagańce i ograniczające im wolność, a także tych, którzy negują koronawirusa. Serio, komuś korona z głowy spadnie jak założy maseczkę na 10-15 min w sklepie czy na poczcie?
I te komentarze jak się im zwróci uwagę, że wirusolodzy i lekarze mówią, że maseczki zmniejszają prawdopodobieństwo zarażenia się, to zaraz lecą teksty: "lekarze są opłaceni, wyłącz tv, włącz myślenie". No tak, bo wszyscy lekarze ściemniają, a wyborcy Konfederacji są za to taaacy oświeceni ^^

Daleko mi od panikarzy i "że wszyscy pomrzemy" ale ja zawsze zakładam jak wchodzę do takiego miejsca, bo nie chcę nikogo zarazić w razie jakbym to przechodziła bezobjawowo, i tak samo nie chciałabym, żeby ktoś zaraził moich starszych rodziców w sklepie, bo jego "godność nie pozwala mu na założenie tego kagańca".

I zanim ktoś zacznie mnie wyzywać od lewaków (bo zaraz jak się krytykuje prawicę, to wyzywają od lewactwa, jakby świat był zero-jedynkowy ^^): jestem przeciwna ponownym restrykcjom, ograniczeniu poruszania się i ogólnym zakazom, szczególnie wprowadzania takowych tylko rozporządzeniami. Ale tyle mogę zrobić od siebie na czas przebywania w sklepie: założyć maseczkę, zdezynfekować ręce i nie czuję tego jako odarcie z wolności. ¯\_(ツ)_/¯
Jeżeli to uchroni chociaż jedną osobę przed zakażeniem i powikłaniami, to uważam, że było warto.

A to że Szumowski zmienił zdanie i w dodatku robił wałki, a rząd PiSowski chaotycznie postępuje to inna kwestia. Tutaj mi chodzi jedynie o sam fakt noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych, które w tych komentarzach są traktowane jako zło najgorsze. A to że maseczki nie chronią całkowicie to racja. One mają ograniczyć prawdopodobieństwo transmisji a nie wyeliminowanie do zera.

#koronawirus #bekazprawakow #bekazpisu #bekazpodludzi #oswiadczenie
DoloremIpsum - Jestem przerażona komentarzami pod tym postem Konfederacji.

Wysyp l...

źródło: comment_1596740629wozq67pez46qlG1OJGvAar.jpg

Pobierz
  • 49
@DoloremIpsum: Glosowalem na Konfe i Bosaka bo wydawal sie merytoryczny i skusily mnie jego poglady wolnosciowe ale to chyba byl ostatni moj glos na tą formację. Jak patrze na tą partię co ostatnio wyczynia to mi się śmiać chce. Korwin to pajac to wiadomo nie ma co komentować ale reszta to antyszczepionkowcy i anty5G jak Grzesiek Braun, a do tego zagorzali katole. Nie ma żadnej partii w Polsce, która by mi
@callofjuarez21: Też lubiłam słuchać Bosaka i jego merytorycznych i elokwentnych wypowiedzi. No ale wolnościowy to on jest chyba tylko jako gospodarczy wolnorynkowiec. Już nawet nie mówię o jego poglądach konserwatywnych na światopogląd, które chyba wszyscy znamy, ale też o tym, że np. jest przeciwny legalizacji drobnych ilości marihuany. To jest serio ten słynny wolnościowy kandydat?
Gdyby nie był taki ultrakonserwatywny na obyczajowość, to miałby większy elektorat.
@DoloremIpsum: Popieram. Tez nie rozumiem tego hejtu na maseczki. Nic mi się nie stanie jak założę przecież maseczkę w sklepie czy innym zamkniętym pomieszczeniu na te kilka minut ;) Od zdezynfekowania rąk też mi się nic nie stanie. A też i ja czuje się bezpieczniej (chociaż też inaczej patrzę na sytuacje w związku z końcówka ciąży niż pewnie jakbym w ciąży nie była)
@szczur_wodny: Masz poczytaj.

https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(20)31142-9/fulltext


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:
SARS-CoV-2 might spread through aerosols from
respiratory droplets; so far, air sampling has found virus
RNA in some studies2–4 but not in others.5–8 However,
finding RNA virus is not necessarily indicative of replication-competent and infection-competent (viable) virus
that could be transmissible. The distance from a patient
that the virus is infective, and the optimum person-toperson physical distance, is uncertain.

W moim badaniu nie wykazało RNA,
@DoloremIpsum: Są przekorni jak dzieci. Ubzdurali sobie że maski są szkodliwe, powodują grzyba oraz koronawirusa tak samo jak 5G wywołuje objawy SARS 2. Nie wiedzą że masek nie nosimy 24h tylko bodajże od 30 minut do 2 godzin w zależności tego jaka to jest maska.Teraz twierdzą że lekarze zabraniają nosić masek na podstawie filmików dla pseudo-patriotów.
Prawdę mówiąc to tym ludziom potrzeba dyscypliny oraz uzupełnienia wiedzy ogólnej żeby nie dać się