Wpis z mikrobloga

Eh jak zawsze jak nie umiem wybrać to pytam innych.

Którą planszówkę wybrać?
Zależy mi na rozgrywce ktora trwa mniej niz dwie godziny, zasady zeby nie byly mega skomplikowane ale tez zeby gra nie była nudna i powtarzalna.
Najczesciej gramy w 4 osoby (ale fajnie by bylo zagrac tylko z niebieskim też), chociaz czasem zdarza sie wiecej osob ale na takie okazje mamy juz kilka gier.
Poki co z mojej mini kolekcji mam: monopoly, scrabble, tajniacy, carrcasone, 5 sekund, taboo, loża szyderców. znajomi maja doble, palce w pralce i zero.

Jezeli polecacie coś innego smiało piszcie - niestety wybieram empik ze względu na karte podarunkową.

Myślałam tez czy nie kupic dodatku do carrcasone, ale podstawa nam sie jeszcze nie znudzila. Mam też zamiar kupić jeszcze 7 cudów swiata, bo gdzieniegdzie jest dostepny.

A może ktoś grał w NOSEDIVE

#kiciochpyta #planszowki
dorotka-wu - Eh jak zawsze jak nie umiem wybrać to pytam innych.

Którą planszówkę ...

źródło: comment_1596615069IvqArOB7dOgnJwGlW3UnR6.jpg

Pobierz

Która wybrać

  • Catan 38.6% (27)
  • Wsiąść do pociągu 32.9% (23)
  • Ego 12.9% (9)
  • Najlepsza gra o kotach 8.6% (6)
  • inna - w komentarzu 7.1% (5)

Oddanych głosów: 70

  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dorotka-wu: myślę, że Catan to dobry wstęp do rozbudowy swojej kolekcji. Kolejne części możliwe do zakupienia są ciekawe, umożliwiają grę we dwoje i nie nudzi się gra bo można za każdym razem inaczej spróbować dojść do zwycięstwa
  • 0
@Pociongowy w Catan zawsze grałam w 3 osoby, i słyszałam opinie że w 4 na planszy robi się tłoczno (skojarzyło mi się to z monopoly gdzie we dwójkę nudno, w czwórkę ciasno i że najlepiej w 3 osoby.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dorotka-wu: fakt, w podstawę we 4 ciasnawo ale rozbudowując o kolejne elementy morza i wyspę na prawdę sporo się dzieje, jest też wtedy możliwość gry we dwoje po zakupie jednego z dodatków bo podstawa to chyba od 3 do 4 osób
@dorotka-wu: 7 cudów świata. Dość szybka rozgrywka, nowym graczom przyswojenie zasad zajmie pol godzinki. Jedynie przy grze w dwie osoby nie jest juz tak kolorowo chyba że masz odpowiedni dodatek. Generalnie polecam
@dorotka-wu: z tego co mi wiadomo w niektórych sklepach tesco mozna dostać w bardzo ograniczonych ilosciach. Sam kupilem dwa lata temu za stówkę.
Zastanow sie jeszcze nad terraformacją marsa a jesli budżet pozwala to polecam tez gre caverna. Obie gierki bardzo uzależniające
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dorotka-wu: Może coś zupełnie innego? Gracie w cztery osoby, więc może jakiś asymetryczny coop - Obecność? Całkiem przyjemna gierka, spora losowość zależna od graczy i ich ruchów.
Mam też jeszcze Karak, prosty i ciekawy dungeon crawler? Gierka polega na budowaniu lochów z klocków, w których to spotykamy różne stwory. Dodatek rozbudowuje grę o nowy tryb coop. Polecam obadać oba tytuły.
@dorotka-wu: Będziesz zadowolona; sporo trzeba się nagimnastykować i myśleć jaki plan ma reszta i zazwyczaj do końca każdy myśli ze wygra. Dużą satysfakcję daje. Nie mam dodatków Carcassonne i to może błąd bo jakoś szybko tę gierkę odstrzelilismy. A co do catanu mam dodatek żeglarze i fajnie się z tym gra. K2 tez całkiem przyjemna chociaż mniej znana.
@dorotka-wu: z tych wymienionych wybrałabym Wsiąść do Pociągu - gra, do której miło się wraca nawet po latach, a im więcej osób gra, tym fajniejsza rozgrywka.

Co do 7 Cudów Świata to niedługo będzie wydana nowa edycja gry ze zmienionymi grafikami itp, więc ja bym teraz nie inwestowała w starą edycję, bo potem może się okazać, że ciężko Ci będzie dokupić do niej dodatki :)
@dorotka-wu: tutaj masz porównanie starych i nowych 7 Cudów, więc można podjąć decyzję, które grafiki się bardziej podobają :)

A, jeszcze mogę Ci polecić Sushi Go Party, mechanika podobna do 7 Cudów, fajna imprezówka i sprawdza się zarówno przy 3 jak i przy 8 osobach.