Wpis z mikrobloga

Przeglądam polski rynek nieruchomości i po prostu nie mogę uwierzyć co tu się odjaniepawla xD DZICZ AFRYKA JEST BARDZIEJ CYWILIZOWANA

Rynek pierwotny to totalne dno, całkowity koszt budowy metra mieszkania wliczając już w to koszt projektu, materiałów, robocizny i ziemi wynosi 3200zł, maksymalnie do 3600zł w lepszej lokalizacji, a te ceny z dupy typu 6k za metr to jest czyste zdzierstwo patodewelopera. W polsce patodeweloperka totalna po całości, już po prostu sami nie wiedzą ile chcą brać za postawienie paru cegiełek xD żadna branża nie funkcjonuje na takich marżach!!! żadna! el dorado na głupich polaczkach. ich oficjalny hymn
No, no, no, no, no, no, no, no, no, no, no, no there's no limit!
No, no limits, we'll reach for the sky!

A teraz przejdźmy do przeglądu rynku wtórnego. Proponuję żeby polscy janusze zamiast w ogóle sprzedawać coś na rynku wtórnym, najlepiej niech napiszą od razu "WYMIENIĘ KURNIK 30M2 W ROZYEBANEJ PŁYCIE NA NOWOCZESNY DOM" bo takie wam ceny porobilli. Jak wy możecie w ogóle żyć w tym kraju to jest nie do pomyślenia. Jak już pisałem CAŁKOWITA cena budowy metra kwadratowego mieszkania to 3200zł, całkowita.
Jeden z przykładów pierwszych z brzegu: Janusz np. w galerii do swojej paskudnej nieruchomości dodaje jakąś publiczną pomazaną ławkę w pobliskich krzakach, że niby takie HIGH LIFE ogród itp xD i pajac chcę za to 300k PO PROSTU ZARAZ SKISNĘ !!! przeglądam i przede ale to przede wszystkim kisnę z tępych p0laczków co biorą na to kredyty na całe życie NIEUDACZNIKI xD

#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
ymkzz - Przeglądam polski rynek nieruchomości i po prostu nie mogę uwierzyć co tu się...

źródło: comment_1596614410xRPjYMm0moq1FpWzoeBDlQ.jpg

Pobierz
  • 14
Rynek pierwotny to totalne dno, całkowity koszt budowy metra mieszkania wliczając już w to koszt projektu, materiałów, robocizny i ziemi wynosi 3200zł, maksymalnie do 3600zł w lepszej lokalizacji, a te ceny z dupy typu 6k za metr to jest czyste zdzierstwo patodewelopera.


@ymkzz: Nie, tak działa ekonomia. Developer maksymalizuje zyski to znaczy, że spodziewa się, że za cenę 6k najbardziej opłaca mu się sprzedać. Rozumiem, że ty na rozmowie o pracę
@ymkzz: cena budowy bez ziemi w PL to 3k za m2 do tego dochodzi cena ziemi per m2 czyli spokojnie 1-2k w dobrych lokalizacjach, parking podziemny (kolejne 2-3k za m2 parkingu) do tego infrastruktura (przyłącza, droga dojazdowa), koszty projektowe, koszty sprzedaży a no i dolicz 8% VAT i cena 7-8k za m2 bez jakiejkolwiek marży dewelopera wcale nie wydaje się wysoka