Wpis z mikrobloga

#poznan - 71,94%
#gdansk - 70,18%
#warszawa - 67,65%
#wroclaw - 66,62%
#krakow - 61,47%

Tak ksztaltowalo sie poparcie na prezydenta Rafala Trzaskowskiego w TOP5 miast Polski.

Najbardziej atrakcyjne miasta do zycia w Polsce, to miejsca dajace szanse na:
- zdobycie swietnego wyksztalcenia
- samorealizacje w kazdej dziedzinie
- znalezienie doskonalej pracy
- zycie na wysokim poziomie materialnym

I co wiecej, miasta te, nie dyskryminujace swoich mieszkancow, daja te szanse KAZDEMU!

Skoro wiec mieszkancy TOP5 w Polsce opowiadaja sie za opcja liberalna, skoro nie sa zainteresowani kontynuowaniem PiSowskich konfliktow obyczajowych, skoro odrzucaja ksenofobie, rasizm i szowinizm, skoro doceniaja kobiety i wolnosc dokonywanych wyborow, DLACZEGO PIS CHCE TO ZNISZCZYC?

Skoro PiS widzi, ze dobrobyt duzych miast jest faktem, dlaczego zamiast kopiowac podobne rozwiazania w mniejszych miastach i wsiach, uparcie walczy z tym, co w Polsce funkcjonuje, chcac na sile wprowadzac prymitywne rozwiazania, ktorymi mieszkancy Warszawy, Wroclawia, Gdanska, Poznania i Krakowa wogole nie sa zainteresowani?

Bierzcie PiSowcy przyklad z tego, co dziala, zamiast to - w waszym stylu - burzyc!

Duze miasta sa syte, zadowolone, poniewaz mieszkancy ciezko pracuja na swoj dobrobyt, wspolistniejac w otwartej, tolerancyjnej wspolnocie i odrzucaja prymitywne szufladkowanie poprzez pochodzenie, religie czy orientacje seksualna.

I mala uwaga na koniec - gdy jako mieszkancy wsi i malych miasteczek trafiacie juz do ww. osrodkow, prosze uszanujcie nasze wartosci i standardy i - metaforycznie - "nie wchodzcie nam do domu w zabloconych butach".

Jak jade na wies, akceptuje tamtejsza rzeczywistosc. Wiec gdy wy tu przyjezdzacie, dostosujcie sie do tutejszych standardow, odrzucajac wasza ksenofobie, pogarde dla kobiet, wrogosc wobec homoseksualistow czy ludzi niewierzacych.

W przyjaznej wspolnocie kazdemu bedzie zylo sie wygodniej.

( ͡° ͜ʖ ͡°) #polityka
źródło: comment_1596612176pMVJBlOLNxkzB0B2bJ41IA.jpg
  • 60
@LazyInitializationException: Dzieje się tak często jak w dużych miastach, czyli prawie nigdy. Próbowałeś wyszczególnić małe miasta jako wyjątkowo złe pod tym względem, nie mając ku temu w żadnych podstaw. Dwód anegdotyczny nie jest dowodem. Twierdziłeś też, że przykładem na złe traktowanie tych osób są ,,strefy wolne od lgbt" w małych miastach. Skoro stawiałeś taką tezę, to uważałem, że jesteś w stanie udowodnić w jaki sposób te strefy wpływają negatywnie na te
@Budwajzer: A to na Nadodrzu czy Przedmiesciu Olawskim nie ma homoseksualistow? Po co mam sie konfrontowac z "elementem", nizinami spolecznymi w postaci zapijaczonych sebkow? Przeciez ci ludzie to wierni wyborcy socjalni PiS lub sympatyzujacy z narodowym nurtem Konfederacji, wiec oczywistym jest, ze stanowiac ten promil miejskiego motlochu, beda agresywni wzgledem wszystkich wartosci, ktorych nie rozumieja.

Gorszym sa podobne poglady wsrod wiekszosci mieszkancow prowincji, ludzi chodzacych do kosciola, spotykajacych sie na festynach,
@LazyInitializationException: Stwierdzenie o popełnianiu samobójstw w małych miastach nie dotyczy braku jakichkolwiek takich przypadków, tylko większego prawdopodobieństwa takiego zdarzenia w małym mieście - nawet do głowy by mi nie przyszło, że ktoś może być tak mało rozgarnięty żeby interpretować to inaczej.

Popierałeś tezę, że małe miasta dyskryminują i nie dają szans i nie przedstawiłeś ku temu ani jednego solidnego argumentu. Do tego przecież odnosił się mój pierwszy komentarz pod tym wpisem
@LazyInitializationException:

Wcale nie. To jest twoja arbitralna interpretacja.

Dla ciebie było tak oczywiste, że aż wyciągnąłeś błędny wniosek, no ciekawe.


Odnośnie własnych słów? xD Czy Ty w ogóle ogarniasz kto co napisał i czego dotyczy ta dyskusja?

Nie. Znowu kłamiesz. Nigdzie nie pisałem o dawaniu szans. Pisałem o ostracyzmie społecznym i jak najbardziej dałem na to solidny dowód.


Ale ja pisałem, może trzeba było uważniej czytać co komentujesz.

Nie. Znowu kłamiesz.
@TenTypZez: To wiekszosci dziadki, ktore w tych miastach DOSTALY mieszkania z przydzialu za komuny. Czesto prosta klasa robotnicza, ktora mozna miec wrazenie "utknela" we Wroclawiu czy Poznaniu, mieszkajac czesto w drogich mieszkaniach w centrum i nie rozumiejac zachodzacych wokol nich zmian. Ci ludzie o mentalnosci homosowietikusow, ze swoimi brakami intelektualnymi, przyzwyczajeni do rozdawnictwa, popieraja PiS, jako "gwaranta tradycyjnych wartosci", czyli tego, co wyniesli w dziecinsktwie. Postep, oswiecenie, kosmopolityzm wspolczesnych duzych miast
@TenTypZez: Skad takie wnioski? Mieszkam w jednym z miast TOP5 od 35 lat i zwyczajnie posilkuje sie na danych, pokazujacych sympatie polityczne zwolennikow Dudy i Trzaskowskiego. Skoro na Dude glosuje wies, ludzie z podstawowym wyksztalceniem o najnizszych dochodach i emeryci, po co mialbym klamac, mowiac, ze Duda jest kochany we Wroclawiu, skoro zostal w tym miescie wygwizdany i na jego wiecu wiecej bylo jego przeciwnikow, niz emerytowanych zwolennikow?
@Jud-Suss: To nie jest tak, że wieś głosuje na Dudę, a duże miasta na Trzaskowskiego. Po prostu w dużych miastach większy procent ludzi decyduje na Trzaskowskiego. Na temat dlaczego tak jest można długo dyskutować, ale tak czy inaczej fakt głosowania na Trzaskowskiego nie czyni cię ani bardziej miejskim, ani bardziej wykształconym xD. Lata mijają a w PO dalej ta sama spiewka o walce miast z wsiami, która przegrywa im kolejne wybory
@TenTypZez: Od zawsze miasta glosuja na ludzi o pogladach liberalnych. Wystarczy zobaczyc kto jest prezydentem Warszawy, Wroclawia, Krakowa, Poznania, Gdanska, Lodzi, Katowic, Szczecina... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podczas osotanich wyborow prezydenckich miasta znow swiadomie opowiedzialy sie za prezydentem Trzaskowskim, w kontrze do wsi i miasteczek powiatowych, ktore jak zawsze opowiadaly sie za opcja konserwatywna w postaci pana Dudy.

Podzial w Polsce istnieje, jest widoczny i nie zanosi
@Jud-Suss: naiwny jesteś albo dobry trol ( ͡° ͜ʖ ͡°) To właśnie przez takich ludzi jak ty Trzasku nie wygrał wyborów. Bo ziomki jak ty które czują się "elitą" tego świata ignorują ludzi z małych miejscowości i ich problemy - biedę, patologię, powiatową beznadzieję, nie widząc nic poza czubkiem własnego nosa. To nie jest prawda że "każdy może". To nie jest prawda że wystarczy kopiować rozwiązania z
@majorponury: To jest wlasnie bzdurne gadanie kawiarnianej elity socjologow, ktorzy od lat powtarzaja - niech miasta wreszcie zrozumieja wies! Co za bzdura!!! Ja, mieszczuch mam rozumiec prostakow PiSowskich, dla ktorych jedyna rozrywka jest walenie we mnie jak w beben? "Wyksztalciuch", "Zdradziecka morda", "Ubywatel", "KODomita" itd, itp...

W czym mam rozumiec wies? W wiejskiej gnusnosci? W wiejskiej ksenofobii? W wiejskim bezrefleksyjnym odpustowym katolicyzmie?

Skonczylo sie! Skoro ktos jest niezaradny na wsi i
@TenTypZez: Wsrod znajomych mi osób w Warszawie jedyni głosujące na Dudę to byli przyjezdni ze wsi i Podlasia. Pewnie głosowali też starsi i biedni z praskiej dzielnicy, ale faktem jest, że pochodzenie ma tu znaczenie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@majorponury:

To właśnie przez takich ludzi jak ty Trzasku nie wygrał wyborów. Bo ziomki jak ty które czują się "elitą" tego świata ignorują ludzi z małych miejscowości i ich problemy - biedę, patologię, powiatową beznadzieję, nie widząc nic poza czubkiem własnego nosa.


Nie. Nie wygrał przez tępą propagandę TVPiS i durniów z konfy.
Najbardziej atrakcyjne miasta do zycia w Polsce, to miejsca dajace szanse na:

- zdobycie swietnego wyksztalcenia

- samorealizacje w kazdej dziedzinie

- znalezienie doskonalej pracy

- zycie na wysokim poziomie materialnym


@Jud-Suss: tak bylo xD
@Jud-Suss: bo fundamentalnym pogladem pisu jest bycie u władzy. Im nie zależy by wszystkim żyło się dobrze, nawet socjal skierowany do ich wyborcow to żadna pomoc, 500+ to ryba, a ludzie potrzebują wędek. Ich polityka to praktycznie kupowanie głosow, manipulacja i propaganda, na gospodarkę, politykę zagraniczna, inwestycje publiczne nie przedstawili przez 5 lat nawet planu. Jedynie bezsensowne programy socjalne i podwyzki podatkow by je utrzymac.
To pozorne celowanie w biedotę spowodowane