Wpis z mikrobloga

Hej,

W tym roku skończyłem technikum informatyczne, od paru miesięcy pracuję zdalnie jako fullstack developer. Do 30 września jestem zatrudniony jako uczeń przed 26 r.ż. (więc w uproszczeniu brutto jest moim netto). Po 30. września mój pracodawca musiałby zacząć odporwadzać za mnie ZUS i ubezpieczenie zdrowotne. Chyba, że pójdę na studia, wtedy nadal koszt pracodawcy = mój zarobek netto. Dlatego szukam studiów zaocznych związanych z infromatyką, ale takich, które nie wymagają ode mnie dużego zaangażowania. Zależy mi tylko na statusie studenta i tym, żeby kierunek był związany z informatyką.

Jaką uczelnię polecacie, żeby nie wymagała poświęcenia dużej ilości czasu? (opolskie/śląskie/100%zdalnie)

Zanim niektórzy odpalą się, że wtedy niczego się nie nauczę, chce iść tylko na łatwiznę, a taki papierek nic mi nie da - tak, doskonale zdaję sobie z tego sprawę :) Ale sam bardzo dużo się uczę w własnym zakresie + udzielam korepetycji studentom.

#praca #programowanie #studia
  • 17
ojojoj biedny pracodawca ;( będzie musiał płacić normalnie podatki i nie będzie mu się opłacało


Umówiłem się z nim na 1k podwyżki na rękę. Aktualnie, dla niego to nie problem, bo jego koszt wyniesie wtedy moja aktualna wypłata +1k. W przypadku gdyby musiał jeszcze od tego odprowadzić ZUS i zdrowotne, to byłoby to o wiele więcej niż 1k. Plus kolejne podwyżki będzie mi łatwiej negocjować.

Studia zaoczne z tego co wiem, to
Umówiłem się z nim na 1k podwyżki na rękę. Aktualnie, dla niego to nie problem, bo jego koszt wyniesie wtedy moja aktualna wypłata +1k. W przypadku gdyby musiał jeszcze od tego odprowadzić ZUS i zdrowotne, to byłoby to o wiele więcej niż 1k. Plus kolejne podwyżki będzie mi łatwiej negocjować.


@adolf_kamchatkov: Nie wiem w jakiej sytuacji jesteś itd, ale jeśli pracodawca warunkuje danie Ci podwyżki robieniem jakiejś dużej aktywności poza pracą
@adolf_kamchatkov: hej też tak robię i działa bardzo dobrze, jeśli masz ogar to na prywatnej uczelni po roku studiów możesz brać stypę która ci spłaci czesne i wychodzisz na 0. Nawet jeśli wrócą stacjonarki to i tak zjazdy są w co drugi tydzień. Wybierz sobie jakąkolwiek prywatną co ci się podoba kadra ;) Nigdy publiczna.

PS. nie patrz na ludków jak ehhh bo pewnie kłaniają się przed burmistrzem i maseczki noszą
@ehhhh: Znam się z nim bardzo dobrze, jest w porządku człowiekiem. Tylko powiedział, że jeśli chciałbym taką podwyżkę + opłacanie ZUSu i innych składek, to koszt mojego utrzymania bardzo mocno wzrośnie, wręcz nie proporcjonalnie do moich umiejętności. A tak to będę bardziej konkurencyjny na rynku
@adolf_kamchatkov: ja po prostu jestem przeciwny przerzucaniu kosztów, które pracodawca ponosi za utrzymanie pracownika na samego właśnie pracownika. Jeśli jednak czujesz się w pracy dobrze i w ogóle Tobie to nie przeszkadza no to spoko, niemniej gdzieś tam z tyłu głowy powinieneś mieć świadomość, że on na Tobie dobrze zarabia. Nie namawiam, po prostu sobie to pamiętaj, jeśli kiedyś trafi się jakaś sytuacja graniczna.
@adolf_kamchatkov: ja programistą żadnym ale https://digitalmasters.dsw.edu.pl/ ( ͡° ͜ʖ ͡°) też 720 zł ale ja z innej perspektywy i z innymi celami od cb.
CDV byłem ostatnio na otwartych drzwiach online by porównać konkurencję - w porządku. Trzeba pamiętać, że studia w polsce to ... no. Głownie liczy się wartość dodana - status studenta, networking, mentoring(niektórzy ludzie są przekoksami), deadlines, erasmus+ na który się osobiście wybieram w
@ehhhh na razie i tak mam w większości płacone za naukę, nie pracuje w zwewnętrznych projektach, więc jestem kosztem dla pracodawcy. Na razie to ja go wykorzystuje bo czerpie wiedzy i doświadczenia ile sie da, a on mi za to płaci w nadziei, że kiedyś się zwrócę (a to wg niego kwestia czasu).
@adolf_kamchatkov: Generalnie to nie chcę Cię martwić, ale:
"Uczeń zachowuje swój status do końca roku szkolnego, czyli do 31 sierpnia każdego roku. Dotyczy to również tego roku, w którym ukończył naukę" Od 1 września tracisz status ucznia i powinny być już naliczane full składki.