Wpis z mikrobloga

powstańców pozbawionych broni należy uzbroić po zęby w „siekiery łomy i kilofy


Antoni Chruściel „Monter”

Powstanie Warszawskie było tragedią młodych ludzi którym po latach prześladowań i łapanek obiecano szybką i łatwą zemstę na Niemcach i „trzy dni strzelania”. Dowództwo naraziło na niewyobrażalne cierpienia ludność cywilną od degeneratów z RONA i Dirlewangera po nieustannie bombardowania. Dziś zamiast miejscami festyniarskiej formy obchodów powinno się pochylić i zastanowić nad losem tych wszystkich okłamanych żołnierzy i cywili wplątanych w to szaleństwo kilku ludzi.

Jeśli ktoś uważa że mimo wszystko „było warto” i chce uzasadniać mi to jakimś romantycznym bełkotem to zapraszam na:

www.powstanie.pl

#powstaniewarszawskie #historia #takaprawda
BekaZWykopuZeHoho - >powstańców pozbawionych broni należy uzbroić po zęby w „siekiery...

źródło: comment_1596256234vd9n7Zkax8L5apokzn5Wut.jpg

Pobierz
  • 160
@BekaZWykopuZeHoho my ciągle nie rozumiemy, że większość naszych powstań narodowych to były pomysły zwyczajnie głupie.
Jak to ktoś napisał - po rozbiorach stan szlachecki zdegradowany do mieszczaństwa a nawet chłopstwa olśniewał te klasy "jaśniepańską" fantazją. Finał był taki, że zamiast pielęgnować cechy typowe dla danego stanu - u chłopstwa to na przykład dbanie o ziemię, którą przekaże się dzieciom i wnukom - to każdy podrostek rzucał się przekuwać kosy na sztorc i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 159
@BekaZWykopuZeHoho: Co to za brednie? Powstanie porażka? Jak ktoś śmie śmiać tak wogole myśleć!? Hhhuuuurrraaaa!!!!! Husaria!!!! Na czołgi z szabelkami!!!! Hurrraaaaa!!! Marsz masz Dąbrowski!!!!! Ja jestem prawdziwym Polakiem a nie jakimś przebierańcam 11 listopada idę na marsz niepodległości mocno machając flaga i głośno śpiewając piosenkę... A to że od 1989r każdy wolnościowy "polski rząd" mnie rucha w dupę nie ma dla takiego prawdziwego Polaka znaczenia, czemu? Ktoś by mógł się zapytać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@BekaZWykopuZeHoho: ci ludzie mieli dość po prostu. Nie mieli celu w życiu. Jakby mi kogoś z rodziny zabili np. żonę to też bym poszedł na żołnierza z nożem. 1 #!$%@?. Oddałbym życie za nic, bo moje by już nie miało sensu. Ale ja to ja. Ogólnie jeśli ktoś miał cel w życiu to jest jak piszesz. To nie miało sensu jeśli chodzi o planowanie. #!$%@? walka z Niemcami nie miała sensu.
roku te same pieprzenie... Powstanie to już historia i nic się już nie zmieni ileż można dyskutować czy Powstanie Warszawskie to był dobry pomysł czy zły?


@BartekZK: Trzeba o tym mowic co roku zeby w polskich glowach sie utrwalilo ze robienie zle przygotowanych powstan to glupota. Tak zeby w przyszlosci nikt nie wpadl na tak glupi pomysl.
To miasto i kwiat mlodziezy bardzo by sie przydali po wojnie.
@Zatwardson: Powstanie miało doprowadzić do opanowania Warszawy i przywitania ruskich jako wyzwoliciele.

Zamiast tego zrównano z ziemią stolice państwa 180.000 cywili zginelo nie wspominając o ludziach którzy będąc w konspiracji mogli potem tworzyć ruch oporu przeciwko kolejnym okupantom.

Ale nie lepiej pieprzyć godnościowe formułki jak to jestem zdrajcą bo nie jarają mnie masowe samobójstwa.

A i radziłbym ci poczytać o tym jak ludność cywilna zaczęła po pewnym czasie odnosić się do