Wpis z mikrobloga

powstańców pozbawionych broni należy uzbroić po zęby w „siekiery łomy i kilofy


Antoni Chruściel „Monter”

Powstanie Warszawskie było tragedią młodych ludzi którym po latach prześladowań i łapanek obiecano szybką i łatwą zemstę na Niemcach i „trzy dni strzelania”. Dowództwo naraziło na niewyobrażalne cierpienia ludność cywilną od degeneratów z RONA i Dirlewangera po nieustannie bombardowania. Dziś zamiast miejscami festyniarskiej formy obchodów powinno się pochylić i zastanowić nad losem tych wszystkich okłamanych żołnierzy i cywili wplątanych w to szaleństwo kilku ludzi.

Jeśli ktoś uważa że mimo wszystko „było warto” i chce uzasadniać mi to jakimś romantycznym bełkotem to zapraszam na:

www.powstanie.pl

#powstaniewarszawskie #historia #takaprawda
Pobierz BekaZWykopuZeHoho - >powstańców pozbawionych broni należy uzbroić po zęby w „siekiery...
źródło: comment_1596256234vd9n7Zkax8L5apokzn5Wut.jpg
  • 160
@BekaZWykopuZeHoho: Ja tylko dopowiem, że nie można powiedzieć, że na 100 zabitych Polaków przypadał 1 Niemiec bo z tych strach niemieckich sporo było różnych obcokrajowców jak np. Ukraińców. Niemcy kierowali często najmniej wartościowe jednostki do tłumienia powstania, bo nie zależało im na tym by powstanie szybko się zakończyło. A gdy chcieli jakąś dzielnicę zdobyć to wjeżdżali bez problemu. A jeszcze też dopowiem, że aż do lipca broń z Warszawy była wywożona,
@JestemStudentemPrawa 2 godz. temu+3
@CzajkaRuchajka: ja słyszałem tezę, że ZSRR chciało z Polski zrobić srr ale po powstaniu Stalin zrezygnowal bo doszedł do wniosku, że będzie zbyt duży opór i woli satelite

Głupia teza, bo są JAKIEKOLWIEK dowody na to? Stalin nie zrobił z żadnego państwa które nie należało do ZSRR przed 1940 republiki. Nie zrobił tego z Rumunią i Węgrami, które były sojusznikami III Rzeszy. Swoją drogą jak już Stalin
@bh933901

W Polsce młodzież wychowuje się do dziś w tym wzorcu, tworząc kolejne pokolenie powstańców warszawskich, kieleckich, styczniowych, listopadowych.


To, że nie mówi się o powstańcach wielkopolskich jest nawet zabawne. To oni właśnie powinni być stawiani za wzór. To powstanie powinno być rozebrane na części pierwsze, gruntownie omawiane na każdym etapie edukacji.