Wpis z mikrobloga

masz dokładną tabelkę "security" to bezpieczeństwo i tam też jest wyżej to raz, twoje badania tez są wiarygodne (liczby) a ja mówiłem o tym że prosta interpretacja ich (więcej zgłoszeń przemocy w ankietach i na policję =więcej realnej przemocy) jest mocno zyczeniowa gdyż sama definicja prawna przemocy już się różni, (w krajach skandynawskich dużo ostrzejsza)


@Grzesiu99: ale wiesz, że moje badanie miało jedną definicję przemocy, tj. pytano o to czy
  • Odpowiedz
@Strzelec_Kurpiowski: Badanie robione przez FRA starające się o minimalizowanie różnic, które mogłyby powstać ze względu na różną interpretację pojęć gwałtu czy napastowania, z dużą próbą, starające się ograniczać możliwy wpływ partnera na wyniki, jest uznawane za nienaukowe, a gównobadanie jest uznawane za dowód seksizmu w Polsce. Naukowość lewicy to mit, a wszystkie wyniki, które nie pasują do narracji zostaną ośmieszone lub zamilczane.
  • Odpowiedz
Physical violence: Since you were 15 years old until now/in the past 12 months, how often has someone: Pushed you or shoved you? Slapped you? Thrown a hard object at you? Grabbed you or pulled your hair? Beaten you with a fist or a hard object, or kicked you? Burned you? Tried to suffocate you or strangle you? Cut or stabbed you, or shot
  • Odpowiedz
ktos nas powoli wypisuje z panstw cywilizowanych


@cool_story: Jak mogą nas wypisać jak my wcześniej od nich byliśmy cywilizowani w wielu sprawach w których oni dopiero w ostatnich dziesięcioleciach się ucywilizowali.
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji:

żeby zmniejszać obecny standard ochrony prawnej

Wypowiedzenie konwencji stambulskiej nie jest obniżeniem "standardu ochrony prawnej". Jeżeli ktoś znęca się nad rodziną to jest na to odpowiedni przepis w KK.
PiS jak to PiS otworzył sobie kolejny debilny front. A może specjalnie tak pisowscy zrobili? W trakcie kampanii prezydenckiej rzucili temat lgbt właśnie po to, aby nie rozmawiać o gospodarce! I tutaj może chodzić o to samo.
Tylko szkoda że
  • Odpowiedz
ktos nas powoli wypisuje z panstw cywilizowanych


@cool_story: sami sie wypisujemy. pis niestety wygral 5 lat temu demokratycznie, wygral rok temu, wygral i teraz (nawet przy zalozeniu ze pomajstrowali przy paru tysiacach glosow, to co robia, powinno sie spotkac ze stanowczym sprzeciwiem 90 % spoleczenstwa).

nie bez kozery mowi sie, ze rzad jest odbiciem kraju.
  • Odpowiedz