Wpis z mikrobloga

@zalozylem_usunalem_powrocilem: ale takie postulaty podnoszą ludzie, którzy nie potrafili/ nie potrafią wykorzystać możliwości, które daje im UE xD i takim ludziom nawet nie chodzi o to, że im bez UE żyłoby się lepiej, tylko żyłoby się gorzej tym, którzy mają potencjał, żeby z możliwości UE korzystać.

taka wstrętna polska mentalność - nie mi ma być lepiej tylko innym ma być tak źle jak mi
  • Odpowiedz
@warning_sign

Gdyby nie te miliardy z Unii to bylibyśmy drugą Mołdawią

A to nie jest czasami tak, że teraz dostajemy pieniądze ale w obrębie kilku /kilkunastu lat będzeiemy dostawać i wpłacać tyle samo a potem wpracać więcej niż dostawać?
  • Odpowiedz
@zalozylem_usunalem_powrocilem Tak widzę ludzi, którzy mają bekę z biedaków, że sprzedali Polskę PiSowi za 500zł miesięcznie, a sami z nią to zrobili za 16zł miesięcznie od potężnej UE xD

Szkoda, że takie brainlety jak ty nie rozumieją, że nikt nie ma nic przeciwko Schengen, EOG i podobnym przedsięwzięciom, a nie chcemy oddawać suwerenności w ręce innego narodu, czy organizacji.

Jak rozważny człowiek iszie do banku po kredyt to zdecyduje się na
shoananas - @zalozylemusunalempowrocilem Tak widzę ludzi, którzy mają bekę z biedaków...

źródło: comment_1595588064R4vfHbaZOYkCELqFaseu3d.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@shoananas:
To wyobraź sobie scenariusz, w którym jedna z partii narzuca połowie społeczeństwa swoje warunki bez względu na obostrzenia, które zostały dziesiątkami lat wypracowane i zapisane w konstytucji przed przodków i twórców naszego Państwa. Przychodzi jeden wizjoner populista, który ma gdzieś wszystkie zasady które jako społeczeństwo stworzyliśmy i dla swojej wizji świadomie łamie filary, które są zapisane w konstytucji. Filary, które chronią nas przed błędami przeszłości - np.określenie maksymalnego długu
  • Odpowiedz
@zalozylem_usunalem_powrocilem jakie to inne pozytywy, które by nie były możliwe bez unii? I sory nie za 16zł, a za 16euro

@Trusiak to co odwalają pisiory to dramat, ale nie może być tak, że ktoś ma władzę nad władzami Polski. Musimy rozwiązywać te problemy u siebie, bo nikt z dobrego serduszka nie chce naszego dobra oprócz nas. Rozumiem zależności w UE między państwami i wiem, że im bardziej państwa będą do
  • Odpowiedz
to co odwalają pisiory to dramat, ale nie może być tak, że ktoś ma władzę nad władzami Polski.


@shoananas: zawsze tak było i tak będzie że ktoś ma władzę nad krajami narodowymi, szczególnie nad takim słabym intelektualnie krajem jak Polska który leży w strategicznym miejscu na mapie europy.
Różnica jest taka że teraz mamy demokratyczny wpływ na to a do tego ten wpływ teraz jest JAWNY I UCZCIWY ponieważ przestrzegający
  • Odpowiedz
@zalozylem_usunalem_powrocilem: Ograniczanie potencjału: dyrektywa transportowa, sprawa producenta okien Fakro. Na dobrą sprawę nawet energetyka węglowa to ograniczenie polskiego potencjału.

Nie ma co się szczycić, że miliony Polaków wyjechały na dobre z kraju. Z resztą to nie dotyczy tylko Polaków. Uciekają Włosi, Hiszpanie i Portugalczycy.
  • Odpowiedz
Tak widzę tych wszystkich entuzjastów wyjścia z Unii xD Zastanawia mnie, czy oni są zbyt młodzi, żeby pamiętać życie sprzed 2004 roku czy to po prostu idioci


@zalozylem_usunalem_powrocilem: idioci. Czasem pożyteczni, czasem po prostu, ale zawsze idioci.

Wystarczy pojechać sobie na Ukrainę/Białoruś czy trochę dalej Gruzja np. i pogadać chwilę z ludźmi zwykłymi jak nam zazdroszczą, że jesteśmy w UE...
  • Odpowiedz
  • 2
@shoananas @Xtreme2007 @Okcydent Ale wiecie, że za członkostwo w UE na zasadzie Norwegii czy Szwajcarii trzeba płacić? XD to nie jest tak, że mają te same prawa i mniej obowiązków niż Polska.

Sprawy producenta Fakro nie znam, a dyrektywa transportowa z jednej strony jest oczywistą próba wyeliminowania polskich firm transportowych... ale jak o tym poczytałem, to się okazało że u nas połowa kierowców to Ukraińcy z lewymi prawkami, zatrudnieni
  • Odpowiedz
@zalozylem_usunalem_powrocilem: Energetyka węglowa jest przestarzała, jest zła dla klimatu. Mimo tego to podstawa energetyki w Polsce. Jest teraz odkładana podatkami i dlatego niekonkurencyjna. Eska z nią jednak JEST ograniczaniem polskiego potencjału.

Pieniądze przesyłane przez emigrantów kiedyś się kończą. Za to jako kraj zostajemy bez lekarzy i innych specjalistów. Z problemami demograficznymi.

Jest od cholery problemów, których Unia nie potrafi załatwić.
  • Odpowiedz
@PanHagrid: no ja widze jednak w liczbach bezwzglednych duzo wiekszy wzrost po 2004. Nie jest sztuką szybko rosnąć z zera, ale już z momentu, gdzie byliśmy w 2004 wcale nie jest takie oczywiste, że byśmy dalej szli w górę tak szybko
  • Odpowiedz
@TurboDynamo wiem, że Europa nie nastawiona na współpracę nie miałaby podjazdu do potęg na tym świecie, ale uważam, że mądre, działające wspólnie (w kwestiach jak obronność, czy wolność gospodarcza) państwa narodowe będą miały większą siłę niż federacja europejska. Już w tym momencie tracimy czas i środki na "integrację" między państwami, kiedy te same Państwa mają często wewnętrzne problemy (przykład Szkocji, Katalonii itd.).

@zalozylem_usunalem_powrocilem no płaci się i co z tego?
  • Odpowiedz
  • 0
@shoananas ale czemu miałyby się decydować na opuszczenie? Poczytaj sobie jakie są nastroje w UK po tym jak wyszli z unii. Szkoda jedynie, że nadal mają pełne prawa członkowskie (do końca roku) bo to dodatkowy rok czekania na efekty ich decyzji
  • Odpowiedz
  • 0
@Rubbik byłem, widziałem, rozmawiałem. I to co mówisz to prawda. Takie Tbilisi wygląda jakby tam wpakowali niemały hajs tylko po to, żeby pokazać, że ich kraj (a przynajmniej stolica) zasługuje na miano w pełni europejskiego kraju
  • Odpowiedz
no ja widze jednak w liczbach bezwzglednych duzo wiekszy wzrost po 2004. Nie jest sztuką szybko rosnąć z zera, ale już z momentu, gdzie byliśmy w 2004 wcale nie jest takie oczywiste, że byśmy dalej szli w górę tak szybko


@szwedes: moja firma mając na start kasę x potrzebuję więcej czasu aby mieć stan 2x niż ze stanu 2x do 3x

Korea Południowa, jest bogata, bo przez półwieku miała stały
  • Odpowiedz