Wpis z mikrobloga

MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE
SKUTKIEM ŚMIERTELNYM - WAKACJE 2020


Minął 27 dzień wakacji

Na mapie pojawiły/ło się :

8 - wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym w przeciągu ostatniej doby

Suma wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji :
174

Liczba ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji :
190

INTERAKTYWNA MAPA WYPADKÓW - możliwość uzyskania dodatkowych informacji o zdarzeniu tj. rodzaju zdarzenia oraz liczbie zabitych z podziałem na użytkowników dróg.


Źródło - pochodzenie mapki

Źródło dodatkowych staystyk

Dlaczego mapa została podzielona w taki spodób

#smiertelnewypadki <--tag do obserwowania
#policja #polskiedrogi #wypadki #bezpiecznewakacje
Pobierz Birbirgo13 - MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE 
SKUTKIEM ŚMIERTELNYM - WAKACJE 2020


...
źródło: comment_1595488674X5tiXnEMzJWKR6o3BV0Y7Y.gif
  • 88
Problem jest tu mentalnosc Polakow za kierownica, nie alkohol. Maja we krwi #!$%@? bez powodu, wyprzedzanie gdzie sie da. Wiem, ze w innych krajach 2-3 lapki wina czy 2 piwa nie sa problemem. A to dlatego, ze maja swiadomosc tego ze trzeba jezdzic przepisowo. Malo komu przyjdzie do glowy przekroczyc przdkosc o 20km/h. U nas minimum 20 przekroczyc trzeba. I najgorsze jest to, ze sami sie w tym nakrecamy np. siedzac na
@x12 z buntem więźniów jest niestety tak, że to nie polega na tym, że im się nie podoba i złorzeczą. Tylko biorą zakładników, mordują, podpalają, etc.

Kiedy to robią? Gdy są w sytuacji beznadziejnej - a taką jest właśnie długi wyrok bez szans na skrócenie. A to właśnie postulujesz. Tworzenie poważnego problemu.

Ergo: zamiast pozbyć się problemu pijanych kierowców, masz problem pijanych kierowców, przepełnionych więzień i buntów. Owszem: recydywa mniejsza. No... Chyba,
@maciejg: Masz rację, że kara powinna być nieuchronna, tylko coś ciężko do tej nieuchronności doprowadzić póki co. Natomiast w jednej kwestii się rozminęliśmy. Prawidłowo przeprowadzona izolacja od społeczeństwa powinna wykluczyć możliwość ich oddziaływania na świat zewnętrzny. W związku z tym branie zakładników którzy nie są innymi więźniami nie powinna być możliwa. Jakoś w różnych miejscach na świecie odsiadują ludzie dożywocie czy 180 lat i nie mają możliwości zrobienia czegokolwiek poza złorzeczeniem
@x12 ciężko, fakt. Ale do tego właśnie musimy dążyć.

Mnie lubię dyskusji o zaosrzaniu kar również dlatego, że ZASTĘPUJE ona potrzebny temat. Co gorsza stwarzając pozory, że "coś" robimy.

A "prawidłowo przeprowadzona izolacja" jest... Jak każdy ideal - nie istnieje. I znów: zamiast do celu, prowadzi do poprawiania rozwiązań problemów, które powinniśmy wyeliminować. Lepiej mieć skuteczne więzienia, czy lepiej mnie mieć więźniów? Który ideał lepiej gonić?

P.S.
Tak, pomijam te pytania. Tu
  • 0
@maciejg oczywiście, że lepiej więźniów nie mieć ( ͡° ͜ʖ ͡°) A konkretnie: najlepiej nie mieć powodu do uwięzienia kogoś. Tylko to też zalatuje ideałem :)
I chyba goniłbym ten bardziej realny do osiągnięcia w krótszym czasie.