Wpis z mikrobloga

MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE
SKUTKIEM ŚMIERTELNYM - WAKACJE 2020


Minął 27 dzień wakacji

Na mapie pojawiły/ło się :

8 - wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym w przeciągu ostatniej doby

Suma wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji :
174

Liczba ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji :
190

INTERAKTYWNA MAPA WYPADKÓW - możliwość uzyskania dodatkowych informacji o zdarzeniu tj. rodzaju zdarzenia oraz liczbie zabitych z podziałem na użytkowników dróg.


Źródło - pochodzenie mapki

Źródło dodatkowych staystyk

Dlaczego mapa została podzielona w taki spodób

#smiertelnewypadki <--tag do obserwowania
#policja #polskiedrogi #wypadki #bezpiecznewakacje
Pobierz Birbirgo13 - MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE 
SKUTKIEM ŚMIERTELNYM - WAKACJE 2020


...
źródło: comment_1595488674X5tiXnEMzJWKR6o3BV0Y7Y.gif
  • 88
Czyli srednio 7 ofiar smiertelnych dziennie, jest to 2 razy mniej niz jeszcze kilka lat temu - jednak budowa autostrad dziala


@pinochet: Jeszcze trzeba wyedukować dzicz samochodową która jeździ w pospawanych trumnach z Niemiec.

@Bratkello
@pinochet w minionych 2 latach więcej wypadków ma drogach autostradowych i szybkiego ruchu niż na zwykłych.
Sytuacja z dzisiaj, dojazd do terenu zabudowanego, 1 pas, słupki w osi jezdni, za chwilę lekki łuk, 100% widoczności. Wszyscy zwalniają grzecznie do 70, po chwili widzę z tyłu jak podstarzały mistrz w nowej maździe na hamulcu leci mi w bagażnik. Na szczęście trzymam odstęp więc od razu dep w podłogę i dziadek wyhamował o włos. Większość kierowców to dzbany bez wyobraźni.
@maciejg: Prawda, chcemy zapobiegać i prawdopodobnie poprę każde rozwiązanie które będzie nas do tego zbliżać. Chcemy też niedopuszczać do recydywy. I nie, wiktu i opierunku nie należy zapewniać. Uważam, że w więzieniach uczciwi ludzie raczej nie siedzą i nie widzę potrzeby żebym miał się dokładać do ich utrzymania*. Powinna obowiązywać zasada: kto nie pracuje ten nie je.
*w przypadku np. złodzieja - albo mnie okradnie i z tego będzie żył albo
@x12 ehh... To nie o tym wątek, więc tylko w skrócie: to niemożliwe.

Nie można zamknąć ludzi za kratami bez jedzenia i liczyć na to, że zapracują i sobie wszystko zapewnią.
Ponadto to niehumanitarne.
W przypadku omyłkowego skazania prowadziłoby do zbrodni na niewinnym człowieku.
O buntach w więzieniach i mordach, które by powodowały już tylko na koniec wspomnę.

I najważniejsze: to NADAL nie zapobiega wypadkom i ofiarom. A to powinien być cel.
@maciejg: Wiem że to niemożliwe :) A szkoda. W każdym razie uważam, że ludzi należy traktować z wzajemnością. Jeśli ktoś wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu czy jakichś innych "substancji" to naraża kogoś innego na utratę życia. To znaczy że zwyczajnie nie dba o dobro innych ludzi. Uczciwie będzie również nie dbać o jego dobro. Jeśli będę się przejmował czy moje postępowanie wobec przestępcy jest "humanitarne" to zwyczajnie będę nieuczciwy wobec
@Birbirgo13: tutaj to zakazać wóodki! to dopiero była by heca,... albo wogóle karać mandatami za bycie pod wpływem...
Proponuje cennik
0.2 Promila - 400zł
0.5 promila - 800 zł
1 promil 10 000 zł
za 2promile bo mało takich przypadków to lecimy juz w 1 000 000
Żeby sie szanowali i na odwyki nie przychodzili do AA
Przede wszystkim kary na prędkość nie mogą rosnąć liniowo. Jak coś to z kwadratem. Czyli za przekroczenie 10km/h powinno być 100zl, a za 20km/h już 400zł, za 30km/h 900zł. To musi być podniesione.