Wpis z mikrobloga

MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE
SKUTKIEM ŚMIERTELNYM - WAKACJE 2020


Minął 27 dzień wakacji

Na mapie pojawiły/ło się :

8 - wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym w przeciągu ostatniej doby

Suma wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji :
174

Liczba ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji :
190

INTERAKTYWNA MAPA WYPADKÓW - możliwość uzyskania dodatkowych informacji o zdarzeniu tj. rodzaju zdarzenia oraz liczbie zabitych z podziałem na użytkowników dróg.


Źródło - pochodzenie mapki

Źródło dodatkowych staystyk

Dlaczego mapa została podzielona w taki spodób

#smiertelnewypadki <--tag do obserwowania
#policja #polskiedrogi #wypadki #bezpiecznewakacje
Birbirgo13 - MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE 
SKUTKIEM ŚMIERTELNYM - WAKACJE 2020


...

źródło: comment_1595488674X5tiXnEMzJWKR6o3BV0Y7Y.gif

Pobierz
  • 88
  • Odpowiedz
@high_hopes: czy on myśląc że ludzie zwalniają ustawiając się na pas do skrętu w prawo chciał ich wyprzedzić po strefie wyłączonej z ruchu, ale że akurat jechało coś z przeciwka to skupił się na tym, a nie na rowerzyście na jego pasie? Przerażające, jedziesz sobie jako rowerzysta kompletnie niczego się nie spodziewajac, wyznaczone pasy, sygnalizacja, a tu nagle jeb i nie ma cię.
  • Odpowiedz
  • 42
@Sahkez dziękuję! Chcę potwierdzić, bo raczej słyszę głosy żądające podnoszenia kar. Na ogół osób, które nie weryfikują ich obecnej wysokości.

Problem polega na tym, że decydującą jest nieuchronność kary, a nie jej wysokość. 25 lat więzienia działa tak samo odstraszająco jak 2 w tym przypadku: zapytaj kogokolwiek, czy jeśli pójdzie do więzienia na dwa lata, to zdecyduje się prowadzić po pijanemu. Zapytaj, czy jeśli pójdzie "tylko" na rok, to już będzie to "dobry deal". Nikt raczej się nie zdecyduje.

Skąd się zatem biorą pijani? Po pierwsze, gdy podejmują decyzję, to są... cóż, pijani. Po drugie, rozważają nie WYSOKOŚĆ kary, tylko "kto mnie tu będzie łapać".
  • Odpowiedz
Czyli srednio 7 ofiar smiertelnych dziennie, jest to 2 razy mniej niz jeszcze kilka lat temu - jednak budowa autostrad dziala


@pinochet: Jeszcze trzeba wyedukować dzicz samochodową która jeździ w pospawanych trumnach z Niemiec.
  • Odpowiedz