Wpis z mikrobloga

Po 6 latach #!$%@?łem gdzieś kartę wejścia do biura, trudno zdarza się, będę musiał zapłacić za duplikat. Zgłosiłem wszystko gdzie trzeba, naliczyli mi 150zł (XD), a dzisiaj rano wołają mnie do HR, że mam podpisać kwit, że dopóki nie wydadzą mi nowej karty to biorę odpowiedzialność, za sprzęt w biurze, bo ktoś z ulicy może moją kartę znaleźć, wejść i coś ukraść. Powiedziałem, że nie ma #!$%@?, że to podpiszę, mogą mi dezaktywować kartę bo i tak robię zdalnie i przyjadę do biura jak nowa będzie gotowa. Usłyszałem, że nie ma takiej opcji, bo każdy aktywny pracownik musi mieć aktywną kartę w systemie. Finalnie kwitu nie podpisałem i nie wiem w sumie co tera xD #praca #pracbaza #zalesie #kolchoz
  • 72
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tenji: no ok, niby to jeszcze jestem w stanie zrozumieć, kropo wymaga, żeby pracownik pilnował karty, żeby ktoś się na lewo nie #!$%@?ł do biura - wiadomo jest to jakoś możliwe. No ale to co potem dali mi do podpisania, to tego nie umiem wybronić nawet jakbym chciał xD
  • Odpowiedz
@BrakWolnegoLoginu: Nie wiem jak wyglada Twoja karta. Gwaranruje Ci jednak ze jakbys znalazl moja to bys nawet nie wiedzial co z nia zrobic a co dopiero mowic ze wiedzial w jakim biurze uzyc.

jakis czas temu tez przewalilem karte. Dostalem druga za free :P
  • Odpowiedz
@msr99: no na tym polega myk, że system na to nie pozwala XD Stara kartę można dezaktywować tylko przez aktywacje nowej, jak jesteś pracownikiem, to musisz mieć aktywną kartę w systemie

@Fattek no ogólnie biorę to na klatę, #!$%@?łem kartę, moja wina - no ale nie będę brał na siebie obowiązków ochrony budynku xD
  • Odpowiedz
@BrakWolnegoLoginu: to nawet nie jest kwestia obowiązku ochrony, a źle dobranego systemu, który zwyczajnie powinien być w stanie to obsłużyć. Takie przypadki to dosłownie pierwsza rzecz, o której się myśli, gdy się rozważa "jaki problem może wystawić z takim sposobem zabezpieczenia budynku". Powiedzmy, że ktoś celowo by Ci ukradł tą kartę, wtedy też firma byłaby bezbronna aż do momentu wydania nowej karty. xD sekjuriti pełną gębą
  • Odpowiedz
@Fattek to nie jest źle dobrany system tylko #!$%@? polacka mentalność że trzeba takiego zgnoić, nastraszyć i sterroryzować - zauważ że chłop sie nie zwolnił z winy pracodawcy a powinien bo to ciężkie naruszenie wrabiać kogoś w odpowiedzialność za włam - miałby niby tam cieciować czy co?

Polscy niewolnicy nie znają swoich praw a jak im je na czole wypiszesz nożem to i tak je zignorują bo pan janusz królem wsi
  • Odpowiedz
@frotto_chustka:

te karty kosztują 1-2zl , zakodowanie to jakieś 3 minuty

pobawię się w adwokata diabła: te karty mogą być imienne, ze zdjęciem, podobnie jak dowody osobiste, czy legitymacje studenckie, a nie wiemy czy tak nie jest
  • Odpowiedz
@BrakWolnegoLoginu ja bym napisał wypowiedzenie z winy pracodawcy w trybie natychmiastowym i zaznaczył że za okres wypowiedzenia musi mi wypłacić pełne wynagrodzenie chociaż od dzisiaj mnie już nie zobaczy - zobaczyłbyś jakby sie zesrali na miękko w sekunde

- napiedalam sie z firmami 20 lat (najemnik here, zawsze chcą #!$%@?ć, kto sie da to frajer).

Raz https://www.inforlex.pl/dok/tresc,FOB0000000000005593030,odpowiedzialnosc-materialna-pracownikow-obowiazki-pracodawcy.html
  • Odpowiedz
@BrakWolnegoLoginu w takiej sytuacji - pracodawca powiadomiony musi zabezpieczyć firme a nie - eee #!$%@? zostawiamy drzwi otwarte #!$%@? i podpisz że jak coś zginie to płacisz milion hehe

No #!$%@?, jak można stwierdzić że nie zabezpieczamy biura przed włamem bo debil podpisze gówno kwit?

Powiadomiona firma, koniec twojej odpowiedzialności, karta cie juz nie obchodzi czy ją anulują czy nie - jeśli dojdzie do włamu to o oni zrobili zaniedbanie a
  • Odpowiedz
@BrakWolnegoLoginu: rozumiem, że nie które firmy zamawiają karty z nadrukiem, zdjęciem itd., ale kupienie tymczasowej kosztuje z 5zł (tyle pewnie dziś warta jest nowa), przeklinanie jej w systemie 5min czasu z odpaleniem kompa i 15s usunięcie starej.
Odpisałem na baita.
  • Odpowiedz
@BrakWolnegoLoginu dobrze zrobiłeś.

Jeśli twój pracodawca i jego system nie potrafi dodawać i wykluczać identyfikatorów pracowników to maja po prostu kupę a nie system.

Albo projektował to jakiś DEBIL.

Do podpisania odpowiedzialności za sprzęt to jakiś żart chyba xD
  • Odpowiedz