Wpis z mikrobloga

Te stażystki z roku na rok są coraz gorsze. xD

- Uczyli cię Płatnika?
- (z oburzeniem) Oczywiście!
- Okej, to może zróbmy tak idź mi zrób mocną kawę z mlekiem bez cukru, a jak wrócisz coś ci przygotuję?
- Ale jak to kawę?
- W socjalnym jest ekspres.

(mija kwadrans, wraca)

- Nie umiem obsłużyć tego ekspresu. Wygląda jak jakaś kosmiczna maszyna. Boję się dotknąć żeby nie zepsuć.
- Nie mogłaś się spytać kogoś?
- Wstydziłam się.
- To idź tam z powrotem i zrób mi tę kawę normalnie. Mleko jest w lodówce.
- Ale to ja może już się zajmę tym zadaniem?
- Jakim zadaniem?
- Tym co mi pani miała przygotować.
- Będzie na ciebie czekało. Idź zrób kawę mnie i sobie też.
- Sobie też z mlekiem i bez curku?
- Zrób sobie jaką lubisz. xD

(poszła)

(wraca po pół godzinie z dwiema kawami w opakowaniach na wynos)

- Gdzie ty byłaś?
- Kolejka była. Proszę.
- Poszłaś kupić? Przecież w socjalnym masz czajnik elektryczny i całe kartony kawy.
- Ale ja nie umiem.
- Normalnie zalać kawy?
- Nie umiem.

- Siadaj. Tutaj masz dane osobowe kilku osób. Wypisz im ZCNA.
- Co to jest ZCNA?
- Mówiłaś, że uczyli was tego?
- Zapomniałam.
- Zgłaszasz do ubezpieczenia zdrowotnego członków rodziny pracownika.
- Wszystkich?
- No tak.
- W Płatniku.
- Tak.

(siada)

- Swoją drogą, to jest latte.
- (zdziwiona) Chciała pani z mlekiem.

(mija pół godziny)

- Jest! Znalazłam!
- Co znalazłaś?
- Arkusz ZCNA.
- Aha.
- Ja teraz pójdę poszukać tych państwa i spytać kogo chcą dopisać.
- Wymyśl sobie kogo. To nie ma znaczenia.
- Jak to nie ma?
- Nigdzie tego nie wysyłasz. To jest tylko ćwiczenie dla ciebie.
- (oburzona) Ale jak to ćwiczenie? Ja chcę dostać coś poważnego!

()

#korposwiat #pracbaza #korpo #praca #logikarozowychpaskow
  • 613
@martwykotek: Wręcz przeciwnie. Doceniam kiedy ktoś używa przyjemnego zapachu i uważam za bardzo pozytywną cechę wartą wzmianki gdy ktoś nie katuje współpracowników np. wspomnianymi przez Ciebie odstraczami na mole czy też odstraszaczami na komary w postaci olejku waniliowego.
@Phyrexia: Czy nie uważasz, że skoro ona Ci przyniosła kawę, to Ty powinnaś się odwdzięczyć tym samym? Dla mnie to jest naturalne zjawisko. Po co robić z siebie niewdzięcznego i roszczeniowego człowieka? Trochę pokory życzę w życiu.
pracownica wychodzi sobie do kawiarni bo dla siebie przecież też miała zrobić kawę a ona lubi z karmelem więc znika na pół godziny


@Phyrexia: Uwaga, będzie true story. Koleś wstaje od biurka i wychodzi bez słowa. Nie ma go 15 minut - spoko. Pół godziny - spoko. Po półtorej godziny zaczynamy się martwić. Wrócił po 2h. Okazało się, że zgłodniał, więc poszedł zjeść obiad. A że nie wiedział gdzie można zjeść
@Phyrexia: Rytuały są dla ludzi których ograniczenie umyslowe upraszcza rzeczy niezrozumiale do "tak juz jest i tyle", pewnie na starcie też Ci tak robili i wyparlas sobie że było to z pogardy jaką teraz Ty prezentujesz.

Co do przepytywania z wiedzy o jakimkolwiek programie czy srodowisku... Jestem przekonany że ktoś z większym doświadczeniem na Twoim stanowisku mógłby w 5 minut Ci udowodnić ze nie znasz programów i nie masz wiedzy, wystarcza
Przeczytalem troche tych wypocin, wlasnie dlatego wyjechalem z PL bo macie #!$%@? w glowach od wladzy i zarobkow +3k.


@jaredsolo: czyli jesteś zwkłym tchórzem, bo boisz się konfrontacji z takimi osobami i nic byś nie umiał zrobić ;-)

@Phyrexia: dobra zarzutka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Phyrexia Taki problem z przypisywaniem stażystów w wielu polskich przedsiębiorstwach do trudnych pracowników na stanowiskach specjalistycznych z niewielką widocznością/zainteresowaniem ze strony managementu na to jak ta „relacja” jest przez specjalistę budowana.
@Phyrexia: Pokolenie wody i kisielu. Zoomerki wychowane prze ekranami to będzie główna przyczyna następnej dyktatury jaka powstanie, bo ktoś w końcu dojdzie do wniosku że skoro do niczego się nie nadają to niech chociaż organy z nich będą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Phyrexia: jestem obecnie na stażu, kawę musiałem zrobić tylko prawnikowi który do nas wpada, z zastrzeżeniem od szefowej że "tylko jeżeli czujesz się z tym ok żeby zrobić mu kawę". Miałem opory a potem sobie przypomniałem że jak byłem pierwszego dnia to kawe na przywitanie zrobiła mi... szefowa. Tak też można zdobyć szacunek a nie wysyłać po zrobienie kawy xD

Zarzutka 3/10 bo odpisałem i dalej w to grasz
@Phyrexia: widze ze zalewa cię fala gowna za wysłanie kogoś po kawę. Myśle, że ta opowieść z kawa miała na celu pokazanie braku elementarnych umiejętności (tak jak z programem, który jak twierdziła zna i umie obsługiwać). Mam czasem możliwość pracować z nowymi pracownikami i kumam twój przekaz. Może kiedyś te rycerzyki zrozumieją o ci Ci chodzi.
@JakTamCoTam: A w zyciu, przeciez nawiazujesz do polskiej szkoly zarzadzania ktora mentalnie jest w XVIIw.
Do dzisiaj dzieki moim rozmowom z gora zwolniono juz 3 osoby + kilka niedostalo premii. To nie ja jestem niewolnikiem tylko ludzie po drugiej stronie ;)
@AstralWanderer: hej No dobra to prawda, byłoby mi #!$%@? gdyby mi ktoś kawę kazał robić na dzień dobry. A z drugiej strony byłoby mi ok gdyby ktoś powiedział, ze słuchaj zaraz siądziemy do tego, ale najpierw rytualik - zrób kawkę dla siebie i gdybys mogła dla mnie. No i spoko, wiedziałbym ze się dogadamy
dlaczego chamuwa? Coś jej się należy xD, ona nic z tego nie ma, a musi opiekować się jakimś szczochem


@Kaplanka: Mogłaby po prostu młodą w coś po ludzku wprowadzić, pokazać pierwszy raz jak to się robi i później mieć z tego profit, bo by za nią to robiła, a ona tylko by sprawdzała czy jest dobrze, ale nie lepiej robić z siebie wielką panią XD
1. Kobieta po anglistyce. Ona tego nie zrobi bo Excel jest po angielsku, a ona nie umie w angielskiego Excela ani Worda. Była nauczycielką i przez kilka lat prowadziła własne przedszkole do tego.


@Lonate: akurat to nic dziwnego, bo funkcje w excelu zupełnie inaczej się nazywają w zależności od wersji językowej. Jeśli ktoś zna tylko polskie, to angielskich i tak się musi uczyć od zera, tu raczej znajomość samego języka nie
Co do przepytywania z wiedzy o jakimkolwiek programie czy srodowisku... Jestem przekonany że ktoś z większym doświadczeniem na Twoim stanowisku mógłby w 5 minut Ci udowodnić ze nie znasz programów i nie masz wiedzy, wystarcza odpowiednie pytania lub odpowiednio sformułowane mimo ze że je znasz.


@YodaMonster: Najwyraźniej nie rozumiesz że odpowiedzieć iż znasz płatnika, po czym spytać czym jest ZCNA jest tak samo irracjonalne jak powiedzieć że jesteś fachowcem od malowania