Wpis z mikrobloga

#laptopy #dreammachines #hyperbook #pcmasterrace

Miał ktoś do czynienia z powyższymi? W grę wchodzą modele z desktopowym cpu, obojętnie czy ryzen czy intel. Jednak bardziej interesuje mnie obudowa, jakość wykonania itd. Bo sprzęt będzie przemieszczany, dość często.

I nie, PC nie wchodzi w grę. O ile myślałem nad mini-atx i próbę upchania wszystkiego tak zostaje monitor, który ciężko spakować do torby czy wziąć pod pachę, a laptop z desktopowym cpu wydaje się jedynym sensownym wyjściem w mojej sytuacji.

I tak, laptop to zabawka do gierek, bo je lubię.
Camilli - #laptopy #dreammachines #hyperbook #pcmasterrace

Miał ktoś do czynienia ...

źródło: comment_1595271523wiCrdsfFwrkdVgJ3V4IUfC.jpg

Pobierz
  • 15
@Camilli jak lubisz głośny grzejnik to se go kup. Mam właśnie na serwisie wersie z i7-8gen i gtx1080, moc jest.

Natomiast 'fabrycznie nałożona pasta liquid metal' była tak nałożona że po wymianie na normalną temperatury spadły o 10C.

Ja bym nie kupił.
Natomiast 'fabrycznie nałożona pasta liquid metal' była tak nałożona że po wymianie na normalną temperatury spadły o 10C.


@T34v2: hyperbook czy dreammachines ? Ew. jakieś propozycje?
@babicz99: No właśnie na notebookcheck nie ma nic o nich, natomiast clevo o ile z pewnością nie jest marką premium, to jest dość solidna.

I właśnie patrzyłem na zagraniczne diy laptop gaming i praktycznie wszyscy bazują na kadłubkach od clevo.
@Camilli: Te clevo, hyperbooki i inne to rebrandy jednego modelu z Chin. To samo kupisz za 10-20% mniej jako typowy "gotowiec". Jak chcesz coś wydajnego i w miare chłodnego to popatrz na Legion 5 oraz Hp Omen 2020.
@babicz99: No właśnie w kwestii sprzętu są właśnie te 20% tańsi. 17,3 cali, aluminiowa obudowa, i7 9750H z RTX 2060 za 6k - shorturl.at/lFMY5

Czy desktopowy Ryzen 5 3600 z RTX 2070 za 6k... shorturl.at/dnsR2

Jeżeli mówimy tu o Omenie, Legion czy ROGach to taka specyfikacja zaczyna się od 7-8k (a niektóre mają nawet matryce 60HZ sic!), natomiast ryzen i rtx 2070 w laptopie to wydatek rzędu 10k+

Zrobiłem porządny research.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Camilli: Modele z desktopowymi procesorami typu Clevo P775 to high endy. P870 to już w ogóle kosmos. Nie mają wyglądu alienware, ale są solidne jeżeli chodzi o trwałość i mają bardziej przemyślane układy zasilania. Dodatkowo możesz przy użyciu zmodowanego biosa włożyć coffe lake, coffe lake refresh na z270/z270. Ja tak zrobiłem w swoim i wymieniłem 6700k na 9900kf tylko zmieniając bios http://forum.notebookreview.com/threads/official-coffee-lake-refresh-thread-bios-for-all-clevo-laptops-rtx-cards-now-supported.825558/ https://www.youtube.com/watch?v=YkTyRShVKYo
@Camilli: Ja swojego Clevo 15" kupiłem w 2016 i to jest najlepszy laptop jaki do tej pory miałem.

Na ten moment specyfikacja mojego laptopa. Znajdź mi Pan innego lapka z podobnymi parametrami z tamtego okresu
.
I7-6700k
Gtx1070
64GB DDR4 3000MHZ CL16
1TB SSD NVME
2x2TB HDD
Matryca Full HD z G-Sync

Nie jest lekki, nie jest cichy, ale doskonale spełnia zadanie czy to do gierek czy do maszyn wirtualnych.

W
@Qrystus: Jak obudowa, zawiasy, wyginanie matrycy, spasowanie? Bo to mnie najbardziej martwi, kusi mnie ten ryzen 5 3600 z rtx 2070, ram mam swój, ssd też wyjmę ze starego, winowsa boxowego też posiadam, także 5,6k by mnie to wyniosło co jest genialną ceną za laptopa z takimi parametrami. W media marktcie widziałem 17,3 z i7 9750h i gtx1660ti w tej cenie.

Co najlepsze - mogę sobie wymienić procesor, w laptopie!
@Camilli: Ale co to za sens kupować kloca z deskopowymi bebechami, ktory na aku bedzie trzymał 1-2h?
Obczaj notebookcheck, tam są spece od tego typu sprzetow i tak nie bardzo je polecaja.
@babicz99: Dlatego o ile jeszcze budę bym wziął pod pachę jakbym zrobił na mini atx, ścierpiał kable to zostaje monitor który jest delikatny i cholernie nieporęczny.