Wpis z mikrobloga

#laptopy #pcmasterrace #overclocking #komputery #informatyka #undervolting

undervolting procesora intel i5-8300H

1. bez undervoltingu

max 96 stopni / avg 91 stopni / avg 3.62 ghz / cpumark - 6871

2. - 0.160 V

max 90 stopni / avg 82 stopnie / avg 3.88 ghz / cpumark - 7667

wnioski:

niższa temp, wyższe taktowanie - przy stand ustawieniach włączają się ograniczniki taktowania i mocy, ze względu na temperaturę.

wzrost wydajności w teście CPU passmark prawie 100 pkt.

także polecam. jeszcze jakiś pożądny stress test trzeba zrobić i czas na kartę graficzną.
  • 11
@Just_Doesnt_Know: czy przy testowaniu prime95 to, że rozłącza neta i wszystko się tnie to przy takim obciążeniu normalne? zaraz zobaczę bez undervoltingu

edit: bez undervoltingu to samo. vpn nie odpowiada i dlatego. ale żadnych błędów... także zostaje - 0.160
@ponuryrolnik: dzięki. Obejrzę i spróbuję zastosować. Co do rozkręcania to nie za bardzo jeszcze moge bo na grawancji ale Intela ETU myśle że zarzucę. Kiedys próbowałem, ale mi nie zapisywało zmian i po ponownym rozruchu komp startował z fabrycznymi.
@ponuryrolnik: ogarnąłem. Profile zapisywałem ale w oplach jeszcze trzeba zaznaczyc aby nie startował z Default tylko z aktywnego profilu (ewentulanie nawet można wybrac z którego).
U mnie przy undervoltingu -0,120 temperatura max w Wieśku3 spadła tylko o 4 stopnie (ale zawsze coś ;) ) z 96 do 92.

A niby procek nowszy I5-9300H
@Franzowaty: chodzi o to, że przy 96 włączają się zabezpieczenia przed przegrzaniem... nawet te 4 stopnie powinny zwiększyć wydajność, bo przy 92 prawdopodobnie się nie włączają i procek zawsze chlodzi na maxa. zrób jakiś benchmark z undervoltingiem i bez