Wpis z mikrobloga

Aż ciężko uwierzyć jak w ostanich latach kościół w Polsce się ora. Jeżeli to będzie szło w takm tempie to za 4-5 lat kościoły będa już na prawdę na w pół puste.
Ta sytuacja z Kurskim to jest wisienka na torcie. Za pieniądze kościół jest w stanie uznać, że para mająca trójkę dzieli nie odbyła stosunku płciowego lub też, że jedna ze stron jest bezpłodna. Napisać, że to jest komiczne to nic nie napisać. Napisać, że mimo posiadania wielomiliardowego majątku, łaszą się na paredziesiąt tysięcy złotych, to nic nie napisać. Jest to instytucja do cna zdemoralizowana, zdeprawowana i chciwa. Świetnie się dobrali z obecnie panującą władzą.

#bekazkatoli #bekazpisu #tvpis
Pobierz chanelzeg - Aż ciężko uwierzyć jak w ostanich latach kościół w Polsce się ora. Jeżeli...
źródło: comment_1595231840h25BarpefDO2UN6PhoFZ7I.jpg
  • 84
Napisać, że mimo posiadania wielomiliardowego majątku, łaszą się na paredziesiąt tysięcy złotych, to nic nie napisać.


@chanelzeg: Kurski zapłacił? Myślałem, że ta akcja to efekt konszachtów między partią rządząca a Kościołem. Taka po prostu przysługa.
@chanelzeg kumplowi się żona puściła tuż po ślubie, miał dowody, z miejsca jebnal rozwód ale nowa różowa marzy o kościelnym więc kumpel uruchomił procedurę ktora '"od ręki" miała kosztować 100k a bez wsparcia finansów kościelnej mafii miała być niemożliwa bo co buk złączył... suma summarum wydał już blisko 15k na adwokata i niby sprawa ma się ku końcowi
@kontos_stelio:

to też chrześcijaństwo


Tak, dokładnie.

te same dogmaty, ta sama biblia.


No nie do końca, są pewne różnice.

Mi jako ateuszowi to wszystko jedno bo i tak się odciąłem i nie chodzę, ale dla katolika który od wiary się odwracać nie chce to imo świetna alternatywa.


Czuję obrzydzenie do polskiego Kościoła Katolickiego. Akcje z ukrywaniem pedofilii, daleko idące upolitycznienie, sojusz z antyeuropejską siłą polityczną. Ja już tam nie widzę Wiary,
W takim razie jak to możliwe, że partie ultrakatolickie wygrywają wybory?


@janeeyrie: Bo PiS zrobił Januszom takie pranie mózgu że uwierzyli w partię i wodza bardziej niż w Pana Boga. Niestety wśród niektórych księży też doszło do porzucenia wiary w Boga którego zamienili na Jarosława zawsze dziewicę w 3 osobach:
- Andrzej długopis - syn Jarosława
- Vateusz - strażnik finansów
- Łukasz Szumi - strażnik zdrowia narodowego

PiS to socjaliści
QBA__ - > W takim razie jak to możliwe, że partie ultrakatolickie wygrywają wybory?
...