Wpis z mikrobloga

Aż ciężko uwierzyć jak w ostanich latach kościół w Polsce się ora. Jeżeli to będzie szło w takm tempie to za 4-5 lat kościoły będa już na prawdę na w pół puste.
Ta sytuacja z Kurskim to jest wisienka na torcie. Za pieniądze kościół jest w stanie uznać, że para mająca trójkę dzieli nie odbyła stosunku płciowego lub też, że jedna ze stron jest bezpłodna. Napisać, że to jest komiczne to nic nie napisać. Napisać, że mimo posiadania wielomiliardowego majątku, łaszą się na paredziesiąt tysięcy złotych, to nic nie napisać. Jest to instytucja do cna zdemoralizowana, zdeprawowana i chciwa. Świetnie się dobrali z obecnie panującą władzą.

#bekazkatoli #bekazpisu #tvpis
chanelzeg - Aż ciężko uwierzyć jak w ostanich latach kościół w Polsce się ora. Jeżeli...

źródło: comment_1595231840h25BarpefDO2UN6PhoFZ7I.jpg

Pobierz
  • 84
  • Odpowiedz
@chanelzeg: ja taką sytuację umiałbym wyjaśnić tylko w przypadku gdyby oboje byli wdowcami, nie widzę innego teologicznego uzasadnienia - nie wierzę w tezy pokroju że poprzednie małżeństwa były brane pod przymusem itd.
  • Odpowiedz
Jeżeli to będzie szło w takm tempie to za 4-5 lat kościoły będa już na prawdę na w pół puste


@chanelzeg: chyba żartujesz. Spójrz na wyniki ostatnich wyborów. Nawet jak by pijany ksiądz chodził po kolędzie, okradał ich z oszczędności i gwałcił im wnuki na ich oczach a na koniec napluł im w twarz, oni będą mieć oczy szeroko zamknięte i fanatycznie do samego końca będą bronić tego bagna #najtwardszyelektorat
  • Odpowiedz
@kontos_stelio akurat luteranizm chyba nie jest lepszy i to byłaby zmiana z deszczu pod rynnę. O ile dobrze pamiętam, to może uczciwiej podchodzą do kontaktów z wiernymi i się tak nie sprzedają, ale sam Luter był fanatykiem i chciał jeszcze większego narzucenia praw religijnych.
@zajunc
  • Odpowiedz
nauczanie chrystusa tez jest do cna złe wiec to wszystko siebie warte


@Czarny_Kot_: moze do cna to nie, ale na pewno jest w pewnych kwestiach szowinistyczne. Nie trafisz do zadnego katolika takim zdaniem, natomiast pokazywanie fałszu i zła koscioła może za którymś razem trafi do ich świadomości.
  • Odpowiedz
@kontos_stelio: mogę ci powiedzieć czemu ja np. nie zamierzam odwrócić się od kościoła, choć jestem zdecydowanym przeciwnikiem PiSu i jestem zawiedziony episkopatem i generalnie sytuacją. W katolicyzmie wierzy się, że Kościół posiada pełnię Prawdy(w sensie nauczania i doktryny, bo to, że taki czy owaki ksiądz zachowuje się nie godnie, to co innego) i, że pochodzi od Chrystusa. W konsekwencji nawet jeśli cały kler ulegnie popsuciu, a pozostanie tylko jeden, jedyny prawdziwie
  • Odpowiedz