Wpis z mikrobloga

Tylko YYYY-MM-DD. DD/MM/YYYY się bezsensownie sortuje.


@GaiusBaltar: dodajmy też że żaden debil Amerykanin nie użyje YYYY-DD-MM bo to nie ma żadnego sensu. Więc jak widzisz yyyy-mm-dd to wiadomo o co chodzi a jak widzisz dd/mm/yyyy to jednak jest ryzyko że ktoś miał na myśli mm/dd/yyyy
ja często jak widzę jakaś datę to muszę się przez kilka sekund zastanowić czy jest w formacie DD-MM czy MM-DD. #!$%@? Amerykanie


@vvertoi: mam klienta, który w całej bazie danych ustawił format YYYY-DD-MM. I to polski klient. Niedawno o tym zapomniałem i zastanawiałem się, czemu nie ma rekordów z 2020-07-10, a to dlatego, że szukało mi ich z 7 października.
@GaiusBaltar: ale to tylko jak zapisujesz pliki. Zazwyczaj jak podajesz komuś datę to ważniejszy jest dzień i miesiąc.


@pekak: A to jakiś problem, jak dzień i miesiąc są o 4 znaki dalej? Co więcej, dlaczego datę podawać od najmniejszej jednostki, a godzinę od największej? Imho niepotrzebny nieporządek to wprowadza. A format YYYY-MM-DD ma jeszcze taką zaletę, że jest praktycznie w 100% jednoznaczny, bo w przeciwieństwie do DD-MM-YY nie trzeba się