Wpis z mikrobloga

Jakie są opinie na temat #alfaromeo a dokładniej 147? Chodzi mi oczywiście o tą z silnikiem diesla. Ile mniej więcej powinna kosztować zdrowa sztuka z jakiegoś niekoniecznie wysokiego rocznika, jaka wersja (ilu konna) silnika najlepsza, jaki jest potencjał na chip tuning oraz najczęstsze usterki tej Alfy?
Dodam, że jeździłem tylko benzyna i ta alfa zawsze mi się podobała lecz słyszałem, żeby brać tylko z dieslem.
#motoryzacja #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #diesel #samochody #chiptune
  • 9
@zielona_pomarancza gdyby nie częste problemy z zawieszeniem to była by bajka, ja mam 1.9 140km i to jest chyba najlepszy wybór. Dynamiczny i bez dpfu a 150km już ma dpf. Tak to ogólnie mało skrętne (w sensie przy manewrach parkingowych),, słaba widoczność i bardzo małe lusterka ale i tak zajebiste autko :D
@zielona_pomarancza jest to przedlift więc raczej bez szaleństw cenowych. Standardowo jak przy aucie silnik, podłoga. Jak już kupisz to możesz wymyć syf zza tylnych chlapaków bo jest jedno #!$%@? miejsce gdzie dostaje sie piasek + woda i gnije w tamtym miejscu
@zielona_pomarancza Miałem 147 w benzynie (+LPG) 105 km, bez wariatora. Jeździłem tym 3 lata i w tym czasie naprawiałem przerdzewiały wydech, wymieniłem zawieszenie z przodu, wymieniałem zaciski hamulców z przodu, wymieniałem dziurawą chłodnice klimy, puściły węże od LPG przez co ubywało płynu chłodniczego, regenerowałem rozrusznik i alternator, wymieniłem przednie lampy bo zbuntował się system ustawiania wysokości świateł (silniki nie działy nigdy a w pewnym momencie przestała działać regulacja manualna). Oprócz tego przepaliły