Wpis z mikrobloga

Witajcie towarzysze, czy ktoś mógłby doradzić jak zrobić odpowiedni airflow ? Chłodnica CPU musi być w tamtym miejscu bo inaczej nie wejdzie, swoją drogą CPU ładnie trzyma temperatury podczas grania w 1440p i ultra detalach, lub w grach CPU-żrących np. cs 300fps - procek nie przekracza 65 stopni. Gorzej jest z GPU bo pod obciążeniem dochodzi do 80+ stopni, przez to komputer cały jest wrzący, naewt guzik do włączania xD
Zamówiłeme na jutro wiatraki na back i top obudowy, obecnie sa defaultowe nzxt, jutro będą 2200rpm Be Quiet'y. Mam nadzieje, że pomogą bo te zwykłe NZXT ponoć nie mają dobrej opini.

Zastanawiam się też czy nie dołożyć wiatraków za front panel, z drugiej strony chłodnicy i tu tez wlasnie pytanie jak powinien zatem wyglądać airflow ()

Załączam fotki jak to wygląda obecnie u mnie + zdjęcia jak ciekaiwe rozwiązał to gość jakiś, u mnie jedyny mankament to brak dziur na front panelu bo gość wyciął je plazmą. Fotki jak to u goscia wyglada w komentarzach.

#pomocy #skladamkomputer #pytaniedoeksperta #pcmasterrace
s7ut - Witajcie towarzysze, czy ktoś mógłby doradzić jak zrobić odpowiedni airflow ? ...

źródło: comment_1594991902hVJeJMIXU1RZqncf8EGmRv.jpg

Pobierz
  • 56
@s7ut chłodnicy na górę na da rady? Najlepiej zamontowana na górze+wyciąg powietrza przez chłodnicę, ciepło zawsze do góry ucieka więc łatwiej + nawiew świeżego od frontu. Bieda bo chyba grafika się dogrzewa od chłodnicy
Flow powietrza w obudowie najlepiej wychodzi od frontu do tyłu + wyciągi na górze. Ale u Ciebie może odwrotnie, od tyłu i na dole dałbym nadmuch + wyciąg z góry i w stronę przodu
@s7ut: podejrzewam że coś masz źle to poskładane czy coś, bo niemożliwe że takie temperatury że aż guzik od włączania gorący, kolejna sprawa to to, że ta grafa jest za nisko zbyt, tam nie ma dobrego airflox bo jest za wąsko pomiędzy grafą i zasilaczem, dlatego tak grzeje
@Harmideron: @10129: no obudowa typowo była taka wybierana a nie inna ze wzgledu na wyglad, dlatego jej wymiana nie wchodzi w gre. Na pisipartpikerze ludzie maja takie buildy i GPU w okolicy 72 stopni i to mocniejsze niz rtx 2060s wiec buda jest do schłodzenia, tylko kwestia jak rozstawic wszystkie wiatraczki ://
@WujekMalysz11: no nie ma jej dużo, jednak to dość popularna obudowa pod plyty ITX wiec kazda grafika tak tam bedzie osadzona wiec raczej watpie ze wada obudowy i kazda sie tak grzeje xD