Wpis z mikrobloga

szanuję. Czasem mam wrażenie, że jako rowerzysta tylko ja tak zjeżdżam. Chociaż częściej to robię gdy za mną jedzie tir lub autobus, osobówki sobie prędzej czy później dadzą radę.


@Krupier: Nie jest to dla mnie żadna ujma na honorze, mam miejsce, to zjadę. Wtedy jedzie mi się zdecydowanie bardziej komfortowo psychicznie bez takiego ogona :D
  • Odpowiedz
@reddin: rowerzysta zjeżdża w zjazd, gdzie jest linia p-6, przekraczanie jest dozwolone, a nie p-4. DDR nie prowadzi w ten zjazd, sprawa jazdy DDR jest więc dyskusyjna. Rowerzysta sygnalizuje skręt, kierowca próbuje go wyprzedzać pomimo tego. Nie słychać aby nagrywający sygnalizował manewr wyprzedzania, więc rowerzysta nie mógł wiedzieć, że jest wyprzedzany, jakby co przed sygnalizowaniem skrętu rowerzysta w 0:06 sprawdza sytuację z tyłu, czyli poprawnie.

nagrywający przekracza dozwoloną prędkość, przekracza
  • Odpowiedz
Prawo prawem, ale poza tym miejmy też nieco rozumu i uprzejmości dla innych ludzi, skoro mam dwie możliwości do wyboru w czym jedna potencjalnie utrudnia ruch innym a druga nie to zawsze wybiorę drugą.


@dis_gon_b_guud: Pani szuka wyraźnie zjazdu, bo jest remont, wypadało by aby kierowca miał nieco empatii i wyobraźni.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@reddin:

Pani szuka wyraźnie zjazdu, bo jest remont, wypadało by aby kierowca miał nieco empatii i wyobraźni.

Proszę? Przecież kierowca rozpoczął manewr zanim ona zasygnalizowała cokolwiek. Pani to wyraźnie jedzie przed siebie. Nie dorabiaj do oczywistej sytuacji na nagraniu własnych interpretacji aby cokolwiek udowodnić.
  • Odpowiedz
Proszę? Przecież kierowca rozpoczął manewr zanim ona zasygnalizowała cokolwiek. Pani to wyraźnie jedzie przed siebie. Nie dorabiaj do oczywistej sytuacji na nagraniu własnych interpretacji aby cokolwiek udowodnić.


@dis_gon_b_guud: Pani szuka zjazdu a linia P-4 jest biała i wyraźna.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@reddin: nie będę się wdawał w dyskusje dotyczące twojej interpretacji.
Wyżej napisałem jak według mnie powinna pojechać. Kierowca popełnił wykroczenie a rowerzystka nie jechała zgodnie z przepisami.
  • Odpowiedz
nie będę się wdawał w dyskusje dotyczące twojej interpretacji.

Wyżej napisałem jak według mnie powinna pojechać. Kierowca popełnił wykroczenie a rowerzystka nie jechała zgodnie z przepisami.


@dis_gon_b_guud: Nie będziesz się wdawał? Przecież ulica nie jest własnością tylko samochodów, CPR prowadzi prosto a nie w lewo a Pani szuka wyraźnie zjazdu w lewo.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@reddin: Wyżej tobie wytłumaczyłem jak według mnie powinna pojechać zgodnie z przepisami. Czytaj to tak długo aż zrozumiesz.
Nie będę się wdawał w dyskusj, ponieważ ty polemizujesz z argumentami które padły tylko w twojej głowie.
Możesz też mnie więcej nie wołać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@reddin:
Gościowi nie wolno przekraczać podwójnej ciągłej, nie wolno też wyprzedzać na skrzyżowaniu (choć nie wiem, czy to co tam jest to skrzyżowanie czy dojazd do posesji).

Rowerzysta(ka?): nie upewniła się przed wystawieniem ręki - tak się nie robi. Rozpoczęła manewr będąc już wyprzedzaną (legalnie czy nie - nie może tego zrobić).

Nie jestem pewien co do skręcania spod prawego krawężnika w lewo - chyba jednak powinna dojechać do
  • Odpowiedz
przeczytaj jeszcze raz, i jeszcze raz aż zrozumiesz co tam napisałem. To niewiele tekstu, napisanego prostym językiem


@dis_gon_b_guud: Ja rozumiem co piszesz, ale się z tym nie zgadzam, to proste. Pani jedzie w lewo a CPR prowadzi prosto, więc może jechać ulicą ten kawałek. Bo tak prościej i wygodniej.
  • Odpowiedz
Myślę, że nigdzie nie jest napisane, że rowerzysta dla wygody kierowców ma sobie życie utrudniać.


@reddin: A ja myślę, że nigdzie nie jest napisane, że kierowca ma sobie utrudniać życie dla wygody rowerzystów ¯\_(ツ)_/¯

I tak się dalej będziemy kopać po kostkach, bo miłościwie nam panujący rząd nie uregulował pewnych kwestii życia społecznego. Trochę śmieszne, że są ludzie co do pewnych spraw zamiast podejść zdroworozsądkowo patrzą się ślepo w przepisy.
  • Odpowiedz