Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Mirki na #emigracja
Gdzie najlepiej wyjechać w celu zarobkowym?
Zostały mi trzy semestry studiów. I tak myślę właśnie o wyjechaniu po studiach. Ogólnie będę kończyć automatykę i robotykę, mam technika mechatronika i nic poza tym.
Zastanawiam się tylko w jaki kraj celować.
Ogólnie nie chciałabym wyjeżdżać na długo (2, może 3 lata). Chodzi mi głównie o zarobienie na kredyt na mieszkanie /dom. A najcudowniej by było uzbierać całą kwotę, żeby nie musieć brać kredytu.
Ile i gdzie da się zaoszczędzić miesięcznie?
#pytaniedoeksperta #praca #pracbaza #niemcy #uk #irlandia #czechy #holandia #norwegia #islandia #szwajcaria #belgia #zagranico #pracazagranica
  • 67
  • Odpowiedz
@Amestris: tak. Ja pracuje 32h tygodniowo plus czasem kilka dodatkowych godzin. Za ostatni mc ok 15000 dkk. Oczywiscie legal i ze skladkami zdrowotnymi i na emeryture. To prawie 9k Pln
Pokoje przecietnie 3k dkk. Mieszkania od 6 dkk. Bywają i tansze. Ciuchy chemia i elektronika podobnie jak w pl. Jedzenie to szeroki temat. Z jednej strony jest drozsze niz w pl, a z drugiej sa spore roznice w cenach pomiedzy marketami
  • Odpowiedz
@marcusx: jeśli nie masz znajomości, to weź pracę z polskiej agencji tak żeby się osiedlić. I wtedy szukaj czegoś bezpośrednio. Agencja pomoże ci załatwić formalności. Najważniejsze to numer ubezpieczenia CPR i żółta karta. To dziwne, ale być może to duński sposób na ograniczenie imigracji. Mało kto chce zatrudniać bez CPR i żółtej karty, a uzyskać je możesz na podstawie czegoś, na przykład na podstawie tego, że masz pracę. I kółko się
  • Odpowiedz
@Amestris tak jak inni polecam zlapac expa w kraju. Ja mialam kilka miechow na studiach (praktyki + wakacyjna praca), a w zawodzie po studiach pol roku i o ta prace mnie duzo wypytywano w Irlandii (byla duzym atutem). Sama chcialam z 2 lata posiedziec w PL po studiach ale mialam dosc odbijania sie od scian i padaki politycznej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Walenciakowa: kurde. To ja więcej pracuje w Polszy tygodniowo XD
Czyli w sumie jeśli chodzi o jedzenie, to na samych promocjach da radę się utrzymać? XD trochę Janusz ze mnie wychodzi, ale mi serio zależy na odłożeniu jak największej sumy.
Często jeździsz do Polski? Czym jeździsz swoją drogą?
Jeśli chodzi o fryzjera to coś czuję, że niedługo tutaj ceny będą na poziomie tamtejszych. Od lat chodzę do jednej fryzjerki. Zaczynałam od
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fraciu: No tak bardziej Niemcy. Uczyć się jeszczs włoskiego języka to jednak trochę już za dużo XD chyba że angielski wystarczy to moooże rozważę
  • Odpowiedz
@Amestris: Pracowalem w sektorze Oil&Gas wiec byly bardzo duze. Oprocz sumki, ktora rosla na koncie, wkladalem sobie do szuflady 100 funtow tygodniowo, bo tak. Ale nawet sprzataczka w firmie, notabene Polka, bardzo sobie chwalila. W innych sektorach moze lekko gorzej, ale chyba niewiele. Jako ciekawostke dodam, ze gdy lecialem tam na rozmowe kwalifikacyjna, obok mnie siedzial gosc. Tak sobie rozmawialismy i sie przyznal, ze jako dekarz mial 600 funtow tygodniowo. Wiec
  • Odpowiedz
@Amestris: tak. Da rade sie utrzymac na samych promocjach, pod warunkiem ze nie ogtaniczasz sie do jednego sklepu. a roznice w cenach są naprawde duze. Duza bulka z ziarnem przykladem. W moim miescie 6dkk w aarhus 2,75, ostatnio zrobili promocje u mnie ze w pt sob i niedz te same bulki po 1dkk. To są kolosalne roznice. Placisz 45% lub 15% procent ceny wyjsciowej. W tej chwili wyzeram lody carte d'or.
  • Odpowiedz
@Amestris przez dwa, trzy lata to odłozysz co jedynie na wykończenie tego mieszkania.

To nie komuna, w której ludzi w Polsce zarabiali (po przeliczeniu) kilka marek na miesiąc.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@richard73p: co to znaczy sektor Oil&Gas? Jakieś warunki niebezpieczne i dodatki?
No ale na dekarza babki nie wezmą. A skoro sprzątaczka chwaliła to na pewno nie jest źle. No ja będę po AiR więc może też kasa nie byłaby najgorsza
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Walenciakowa: No zawsze też można z Polski sobie przywieźć jakieś konserwy, mięso czy chleb nawet zamrozić. Od biedy można sobie piec samemu pieczywo. Ale chyba względem zarobków nie jest źle, co?
Serio płacisz 50 zł za przylot do Polski? Czy ja coś źle zrozumiałam? Ogólnie długi zajmuje podróż między Danią a Polską?
  • Odpowiedz
@Amestris: Generalnie ropa naftowa. Ale praca biurowa, wiec dodatkow zero. Nie plakalen z tego powodu. I nie mow, ze na dekarza babki nie wezma- mnie kiedys ktos na zastepstwo zaproponowal posade... fryzjerki;)
Anyway, taka moja cicha sugestia - takie czasy, ze wszedzie dobrze, byle nie w PL
  • Odpowiedz
@Amestris: jesli cos przywoze z PL to glownie bialy ser twarogowy czy ogorki kiszone lub slodycze. Innych rzeczy raczej nie. Pieczywo tez bez problemu mozna znalezc w dobrych cenach. Loty z CPH lub BLL wizzem od 40 zl. Pelen etat nie mniej niz 15k dkk. To 9k pln. Sporo Polakow zarabia wiecej.
  • Odpowiedz