Wpis z mikrobloga

Mam 2 przesyłki zza granicy wysłane listami, jedna z Niemiec 22.06, druga z Holandii 24.06, obie do Wrocławia, ale do dzisiaj nie dotarły. Niestety nie mam trackingu i mogę tylko zgadywać co może się z nimi dziać. Każda z paczek na pewno poniżej 300g. Wiem, że w związku z koronawirusem wszystko ma opóźnienia, ale czy aż >16 dni z Niemiec do Polski? Czy ktoś może zamawiał niedawno przesyłki zagraniczne pocztą lub w związku z pracą wie ile taka przesyłka może docierać? Czy w związku z obecną sytuacją istnieje znacznie większe ryzyko, że przesyłka/i zginą?

#pytanie #pocztapolska #poczta #paczka #postnl #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #zalesie #listonosz #zakupyonline #wroclaw
  • 3
@muszewymyslec: VS, tam gdzie parę dni temu zniknęły środki ;) Wiem, że jest ryzyko i tego nie wykluczam, ale nie mam jak zweryfikować, do mnie nic nie przyszło. Wcześniej cięższa paczka (cięższa niż te 2 łącznie) doszła z NL bez problemu, w kilka dni zresztą mimo iż też były już pozamykane granice przez koronawirusa. Jedna paczka (z NL) od mocno doświadczonego sprzedawcy, który b. rzadko ma problemy z dotarciem paczki za