Wpis z mikrobloga

Mireczki, typowa sprawa.

Noże mi się stępiły XD Nie mam zestawu za kilka tysięcy złotych - taczej za kilkaset złotych, ale coś czuje, że wykorzystywanie takiej klasycznej ostrzałki co się pociera nożem pomiedzy metalowymi kółkami to jest zły pomysł.

Możecie polecić jakąś konrketną ostrzałke, która naostrzy noże kuchenne i jednocześnie ich nie zniszczy? Kamień raczej sobie odpuszcze bo ani się na tym nei znam, ani noże nie są warte takiego zachodu. Super jeszcze by było gdyby ostrzałka nei zajmowała nie wiem ile.

Myśląłem o czymś takim
https://www.militaria.pl/lansky/ostrzalka_lansky_turn_box_4_deluxe_-_zestaw_lcd5d_p87369.xml

#noze #kuchnia #gotujzwykopem
jak spartoliłem tagi to najmocniej przepraszam
  • 29
Pisales, ze kamienie nie wchodza w gre, ale ja kierowalbym sie w te strone. Sa mega dobre, a na wish kupisz je bardzo tanio, a jakosciowo sa calkiem OK. Na youtube jest bardzo duzo tutoriali jal ostrzyc noz na kamieniu. Dodatkowo mozna kupic na wish nakladni na noz tak zeby ostrzenie odbywalo sie pod dobrym katem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@KanalKulinarny: bla bla bla, ja Lanskym ostrzyłem szpadel i siekiery i gówno trzeba umieć, wystarczy pomyśleć co się robi. A i tak dlatrgo polecam Ruixin bo jest nawet lepszy. A to, co wrzuciłeś służy do podostrzania. Podostrzać to można byle czym o ile ma się KT ustawione raz na rok, równie dobrze możesz pullboxa polecać albo o schody ostrzyć
@KanalKulinarny: A nie uważasz, że polecanie zwykłej, ręcznej ostrzałki prętowej dla amatora to raczej nietrafiony pomysł? Właśnie taka ostrzałka wymaga największego skilla, żeby naostrzyć poprawnie nóż.
Nie wydaje mi się, żeby amator naostrzył na tym ostrze do tego stopnia, żeby nóż pod własnym ciężarem przekroił pomidora.