Wpis z mikrobloga

Mireczki, typowa sprawa.

Noże mi się stępiły XD Nie mam zestawu za kilka tysięcy złotych - taczej za kilkaset złotych, ale coś czuje, że wykorzystywanie takiej klasycznej ostrzałki co się pociera nożem pomiedzy metalowymi kółkami to jest zły pomysł.

Możecie polecić jakąś konrketną ostrzałke, która naostrzy noże kuchenne i jednocześnie ich nie zniszczy? Kamień raczej sobie odpuszcze bo ani się na tym nei znam, ani noże nie są warte takiego zachodu. Super jeszcze by było gdyby ostrzałka nei zajmowała nie wiem ile.

Myśląłem o czymś takim
https://www.militaria.pl/lansky/ostrzalka_lansky_turn_box_4_deluxe_-_zestaw_lcd5d_p87369.xml

#noze #kuchnia #gotujzwykopem
jak spartoliłem tagi to najmocniej przepraszam
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KanalKulinarny: Oczywiście, dla nich są te ostrzałki dyskowe i o ile @Aerwin chce mieć po prostu całkiem dobrze naostrzone noże, to taka ostrzałka diamentowo-ceramiczna będzie akurat.

Dla większości domowych kucharzy to będzie lepszy wybór, niż ostrzałka prętowa, która wymaga dużo większych umiejętności. Po prostu uważam, że ostrzałka prętowa w rękach amatora to słaby wybór.

Ja mam trochę inne potrzeby, dlatego pytam o kamienie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KanalKulinarny: ja się na Lanskym właśnie uczyłem, ale pewnie szurnięty jestem ( ͡ ͜ʖ ͡) Za to na prętach nigdy nie wyszło mi nic choćby w 30% sensownie naostrzone. No ale jak ktoś lubi tandetę...
  • Odpowiedz