Wpis z mikrobloga

Motomirki, obecnie jeżdżę golfem V 1.9 105KM. Nawet jadąc samemu ale z duza torba zakupów już czuje zd auto nie jest takie „żywe”. Chce kupić mazdę 3 (2014) ale nie wiem który silnik - czy 2.0 120KM czy 2.0 165 KM. Generalnie jeżdżę „dynamicznie ale spokojnie” tj lubię wyprzedzić, nie lubię się wlec, ale np nie jara mnie jeżdżenie autostrada ze stała prodkoscoa 180km:h bo nie lubię bardzo szybko jeździć No i spalanie zawsze rośnie. Pytanie, ma ktoś może porównanie który silnik lepiej wybrac żeby był mocniejszy od golfa v 1.9? Jechałem kilka km mazda 3 w wersji 120km ale to za krótko żeby wyrobić oponie, jakos mega mnie w fotel nie wgniotło.. #mazda3 #mazda #golf5 #motoryzacja
  • 28
echałem kilka km mazda 3 w wersji 120km ale to za krótko żeby wyrobić oponie, jakos mega mnie w fotel nie wgniotło


@bez_szalu: i nie wgniecie bo nie ma turbo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bez_szalu: Weź mazdę 3 2.2 skyactiv-d, te wolnossące benzyny mazdy nie powalają z dynamika i nawet wersja 165KM nie wgniecie Cię w fotel jeżeli wcześniej jeździłeś dieslem.
@bez_szalu W mazdzie 3 2.0 120km mam spalanie w miescie kolo 7l, na autostradach tez kolo tego, pozamiejsko 5l

Auto raczej jest do spokojnej jazdy - oczywiscie machajc skrzynia mozna jezdzic dynamiczniej

Silnik 120km mozna zmienic programem w 165km ale zmienia sie tylko przebieg momentu powyzej 4k rpm. Wersja 120km ma dluzsza skrzynie co jest cichsze na dluzszej trasie
@noofaq: kurde No nie wiem co zrobić, znalazłem auto idealne, dokładnie jak szukam, z możliwością sprawdzenia w ASO Mazdy przed zakupem ale silnik 2.0 165KM.... bo w zasadzie niebwien czy mój golf 105km nie będzie identyczny z mazda 120...
@bez_szalu wg testow na hamowniach te mazdy 120KM wszystkie maja kolo 140-145KM wiec jest troche lepiej

Rakieta to na pewno nie jest - potwierdzam: szczegolnie porownujac do silnikow z turbina. Z drugiej strony dla mnie zupelnie wystarczalo - nawet w pelni zaladowany 120KM jezdzil sobie po Alpach spokojnie (redukowac trzeba i tyle).

Moc homologowana jest papierowa (zapewne dla Francji gdzie progi podatkowe sie zmieniaja co 30KM
@noofaq: o ile właśnie sprawdzam wysokości ubezpieczeń oc i ac to różnicy między nimi nie ma w zasadzie, o tyle już w spalaniu będzie bo głównie jeżdżę między wioskami do pracy i czasami kilkadziesiąt km do miasta autostrada, wiec teoretycznie wielka moc nie jest mi potrzebna
@wiesiek84: a jakie średnie spalanie poza miastem miałeś ? Jeździłeś raczej oszczędnie czy z ciężkim butem? Mi tylko chodzi o to żeby było więcej mocy od golfa ale żeby spalanie tez nie wywaliło w kosmos...
@bez_szalu:

o tyle już w spalaniu będzie bo głównie jeżdżę między wioskami do pracy i czasami kilkadziesiąt km do miasta autostrada, wiec teoretycznie wielka moc nie jest mi potrzebna


Ale przecież przy tym samym stylu jazdy 165 nie będzie więcej palić xD (szczerze nie zdziwiłbym się gdyby nawet paliła mniej) To jest ta sama konstrukcja tylko inna mapa silnika... Różnicy w ubezpieczeniu również nie będzie bo w Polsce płacimy składki od
@izud: o o o właśnie do tego dążę, No ja raczej jeżdżę oszczędnie i spokojnie. I o to chodzi czy różnica w spalaniu będzie duża ? czy ze tak powiem do przełknięcia. Bo mój golf pali jakieś 5-6 średnio ...