Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi Mirki, bo iloraz mojej inteligencji nie pozwala mi na to żeby to zrozumieć. Gdyby w MLM-ach były sprzedawane produkty które nie są nigdzie dostępne w detalu i przez to może być drożej ale byłyby to jakieś produkty pierwszej potrzeby albo nawet nie pierwszej ale miałyby jakieś swoje zastosowanie i były potrzebne to bym to jeszcze zrozumiał. Ale to czego ja nie potrafię zrozumieć to dotyczy sprzedaży np. suplementów diety. I weźmy np. taki chlorofil. Kiedyś myślałem że cząsteczka chlorofilu zawiera chlor i dlatego liście są zielone ale jednak nie, bo magnez, azot, węgiel, tlen oraz wodór. Szczegóły w Wiki. Jak wiadomo ma zasadnicze znaczenie w fotosyntezie, gdzie z dwutlenku węgla i wody pod wpływem światła powstanie glukoza oraz tlen. Tymczasem promując jakąś miksturę złożoną nie tylko z chlorofilu ale i innych składników podaje się jakieś lecznicze i oczyszczające właściwości i inne tego typu bzdety.

Moje pytanie jest takie. Co ja przez to zyskam, jeśli kupię butelkę z taką miksturą za jakieś kilkadziesiąt zł, kiedy to równie dobrze mogę się nawpierniczać np. sałaty czy czegokolwiek innego pochodzenia roślinnego, co oczywiście będzie zawierało ten chlorofil? Na co się rozkłada chlorofil w reakcji z kwasem solnym albo innymi enzymami? Co by się stało jeśli bym za jednym duszkiem wypił ze dwie albo trzy szklanki takiej mikstury? Jakieś problemy z żołądkiem? Nie wiem jakie jest PH takiej mikstury, zwłaszcza jeśli chodzi o jakieś promowanie tego na refluks, gdzie normalnie to bierze się inhibitory pompy protonowej albo po prostu coś na zgagę. Do czego taki chlorofil w butelce jest właściwie potrzebny? Uzupełnia jakieś niedobory? Jak można promować te wszystkie suplementy diety które nie są lekami ale w ten sposób, żeby ktoś kto jest totalnym laikiem wziął taki specyfik za lek? Czy ktoś się wreszcie kiedyś za to weźmie?

#mlm #suplementy #chlorofil #zdrowie
  • 7
@daro1: to nie ma działać, to ma zarabiać. specyfik przeznaczony dla karyn wieśniar bez wykształcenia, które też by chciały być dietetyczkami i trenerkami. dzięki temu mogą #!$%@?ć ten syf i myśleć że są zdrowe, mieć nadzieję, że dzięki mlm-biznesowi będą bogate i #!$%@?ć go babciom i jeszcze głupszym karynom. niby chlorofil a tyle funkcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ppanicz: Niby tak, w końcu to biznes ale wciskanie takim babciom ciemnoty że to może coś wyleczyć, drenując przy tym ich kieszenie i jeszcze przy okazji pakując w jakieś długi to już prawdziwe draństwo. Oglądam te filmy na Youtubie poświęcone m.in. temu chlorofilowi. Oglądałem także film jakiejś chemiczki, znaczy się kokoś kto się na tym zna i z niego wyniosłem tylko tyle, że taki chlorofil zostanie co najwyżej strawiony, magnez się
@daro1: no nikt nie mówi, że to uczciwe. niepotrzebnie się w to zagłębiasz, tam nie ma magii, tam jest tylko produkt do wyciągania pieniędzy od naiwnych ludzi. widać jest na tyle bezsensowny i gówniany, że trzeba do dystrybucji używać mlm, czyli dość agresywnej sprzedaży, często bliskim (od wnuczki nie kupisz), a żeby jako tako to działało to trzeba jeszcze zachęcić poprzez roztoczenie wizji łatwego zarobku (no bo przecież nawet te karyny
Wytłumaczcie mi Mirki


@daro1: Nie jest dobrym pomysłem wymyślać własne teorie na temat MLM. MLMowe oszustwo ma ponad 60 lat i jest dobrze opisane (w krajach anglojęzycznych). Więc przedstawiam najważniejsze fakty:

1. Istnieje coś takiego jak piramida finansowa. Bez zrozumienia czym jest piramida finansowa nie możesz przejść do tematu MLM, bo go nie zrozumiesz.
2. Są trzy rodzaje piramid finansowych: https://www.wykop.pl/link/4382777/comment/56106537/#comment-56106537
3. Co piramidy finansowe wciskają ludziom? Piramidy wciskają ludziom okazję