Wpis z mikrobloga

Czy na sali jest lekarz? Pomocy! Od czterech dni mój partner cierpi na ból głowy i wysoką gorączkę. W sumie to ból głowy się zaczął w sobotę, a gorączka doszła w niedzielę wieczorem. W poniedziałek był na sorze, dostał skierowanie od lekarza z nocnej pomocy. Ból w skali od 1 do 10 określił na 6,5. Zmierzyli mu temp i miał 39. Zrobili test na koronawirusa i wyszedł negatywny. Zrobili mu badania krwi, moczu, rtg płuc i tomografię komputerową. Nic nie wyszło. Jedynie wyniki krwi wskazały na stan zapalny. Na sorze dostawał paracetamol dożylnie, ale nawet to nie pomagało do końca na ból głowy i nie zbijalo do zera gorączki. Wypuścili go do domu z antybiotykiem augumentin oraz wskazaniem kontynuowania brania ketanolu i paracetamolu. Lekarz jeszcze wskazal na pyralginę. Ta kompletnie nie pomaga. Dziś w nocy znowu dostał wysokiej gorączki i głowa cały czas boli. Ból na 4. Nie wiem co mam robić. Zaczyna go bolec brzuch od tych wszystkich leków. Przez #!$%@? wirusa jak w przychodni słysza gorączka, to nie chcą przyjąć, tylko te #!$%@? teleporady. Wołać karetkę czy jak? Co mu może być? #medycyna #lekarz
  • 151
  • Odpowiedz
@cocieboli: Cos sie dzieje z moim facetem, napisze o tym na wykopie, bo tutaj same doktory habilitowane siedza i moze mi go wylecza, ogarnij sie kobieto i jedz do szpitala albo dzwon juz po karawan.
  • Odpowiedz
@bonuswkomentarzu a gdzie masz objawy oponowe? Pobudzenie? Światłowstręt? Gdzie masz jakieś objawy towarzyszące? Żeby nie było, nie wykluczam tego całkowicie, ale z tego co opka napisała nie jest to coś czego szukalbym w pierwszym rzucie. Jeśli nie było objawów sugerujacych zomr to w jakim celu miala być wykonana punkcja?

@Kami-chan co za bzdura xD
  • Odpowiedz
  • 1
@Wracam_do_zywych: A widzisz, jakoś nigdzie nie chcą przyjąć! Jedyne co mi się udało to jutro prywatnie przez #!$%@? telefon bo gorączka. Wy ludzie nie macie pojęcia jak to wszystko działa i Jan trudno jest uzyskać pomoc medyczna w tym kraju.
  • Odpowiedz
@cocieboli od poniedziałku bierze antybiotyk, dopiero dzisiaj się nim wysyci i powinien czuć poprawę. Jeśli ma gorączkę od 3 dni to na pewno jest odwodniony i otumaniony przez ciągłą walkę z temperaturą. Ból brzucha w trakcie antybiotykoterapii to standard. Do leków przeciwbólowych jak ketonal polecam brać IPP 20mg jako osłonę na żołądek plus do antybiotyku oczywiście probiotyk. Poczytaj o objawach oponowych, łatwo można sprawdzić czy jest zagrożenie neuroinfekcja. Ostatnia sprawa, objawy o
  • Odpowiedz
@cocieboli tak. Nie wiemy...

Diagnoza : www.comidolega.pl

Nie tak przychodnia, to inna. Nie ten szpital, to inny... Wsiadasz w auto i szukasz. Bierzesz papiery i mówisz że się pogorszyło, że was odsyłają... Koniec końców na pewno ktoś was przyjmie. Ale nie, lepiej pisać na Mirko
  • Odpowiedz
  • 6
@Wracam_do_zywych: Nie lepiej pisać na mirko, tylko dostałam wiele wartościowych porad jak się poruszać w tym chorym systemie, bo pierwszy raz w życiu jestem w takiej sytuacji. Człowiek w takich chwilach się wszystkiego chwyta. Nie pisze tylko na mirko, ale staram się szukać pomocy cały czas w POZach a nie chcą przyjąć nigdzie, bo wirus bo gorączka
  • Odpowiedz
@cocieboli: czy wcześniej dużo wcześniej miał takie epizody migrenowe?

Czy ból boli tylko z jednej strony?

Czy pole widzenia jest zaburzone?

Czy towarzyszą temu zaburzenia równowagi?

Wołaj co zrobicie
  • Odpowiedz
@MemeFairy: kolejny... uż pisałam to innym. Ja nie proszę o diagnozę, a raczej poradę co dalej robić, bo jakbyś nie wiedział, nie jest to takie oczywiste w naszym systemie opieki zdrowotnej i to jeszcze w erze koronawirusa. Dostałam bardzo dużo cennych porad i zaczęłam działać. Jak widzisz tutaj nawet ludzie związani z medycyną mówią że robić tak, a inni że robić tak. To nie jest prosta sprawa.
  • Odpowiedz