Wpis z mikrobloga

Czy na sali jest lekarz? Pomocy! Od czterech dni mój partner cierpi na ból głowy i wysoką gorączkę. W sumie to ból głowy się zaczął w sobotę, a gorączka doszła w niedzielę wieczorem. W poniedziałek był na sorze, dostał skierowanie od lekarza z nocnej pomocy. Ból w skali od 1 do 10 określił na 6,5. Zmierzyli mu temp i miał 39. Zrobili test na koronawirusa i wyszedł negatywny. Zrobili mu badania krwi, moczu, rtg płuc i tomografię komputerową. Nic nie wyszło. Jedynie wyniki krwi wskazały na stan zapalny. Na sorze dostawał paracetamol dożylnie, ale nawet to nie pomagało do końca na ból głowy i nie zbijalo do zera gorączki. Wypuścili go do domu z antybiotykiem augumentin oraz wskazaniem kontynuowania brania ketanolu i paracetamolu. Lekarz jeszcze wskazal na pyralginę. Ta kompletnie nie pomaga. Dziś w nocy znowu dostał wysokiej gorączki i głowa cały czas boli. Ból na 4. Nie wiem co mam robić. Zaczyna go bolec brzuch od tych wszystkich leków. Przez #!$%@? wirusa jak w przychodni słysza gorączka, to nie chcą przyjąć, tylko te #!$%@? teleporady. Wołać karetkę czy jak? Co mu może być? #medycyna #lekarz
  • 151
  • Odpowiedz
@cocieboli Dzwoń po tą karetke bo to wygląda poważnie, a jeśli będą go chcieli znowu go odesłać na sorze to wrzeszcz, że mają go przyjąć i nie ustępuj. Pogarsza mu się i jak dla mnie takie coś kwalifikuje na szpital. Nie słuchaj innych. Trzeba być upartym bo oni na sorze mają Cie gdzieś. Wszystkich odsyłają, a potem są problemy.
  • Odpowiedz
Dzwoń po tą karetke bo to wygląda poważnie, a jeśli będą go chcieli znowu go odesłać na sorze to wrzeszcz, że mają go przyjąć i nie ustępuj. Pogarsza mu się i jak dla mnie takie coś kwalifikuje na szpital. Nie słuchaj innych. Trzeba być upartym bo oni na sorze mają Cie gdzieś. Wszystkich odsyłają, a potem są problemy.


@peachy o tak, darcie ryja na personel to najlepsza opcja, oj tak byczq xDDDD
  • Odpowiedz
@bonuswkomentarzu tak, tak, diagnostyka przez internet to właśnie to co lubię najbardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Uważasz, że dziwnym trafem w ciągu calej diagnostyki podczas pierwszego pobytu na sor nikt by na to nie wpadł i nie brał tego pod uwagę? Ja tu nie widzę książkowego ZOMRa, ale ja nie diagnozuje ludzi przez internet, jestem przekonany że pacjent będąc na sorze został zbadany pod kątem charakterystycznych objawów i
  • Odpowiedz